środa, maj 22, 2024
Follow Us
piątek, 14 marzec 2014 12:31

Warmia Mazury Senior Games 2014 Wyróżniony

Napisała
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Warmia Mazury Senior Games 2014 http://seniorgames.pl

Trwa rejestracja zawodników międzynarodowych zawodów Warmia Mazury Senior Games 2014. Jedynym warunkiem uczestnictwa w zawodach jest wiek - chętni muszą mieć ukończone 40 lat.

Elektroniczna rejestracja potrwa do 21 sierpnia. Turniej rozpocznie się 28 sierpnia i potrwa 4 dni. W tegorocznej imprezie, której inicjatorem po raz kolejny jest samorząd województwa warmińsko-mazurskiego, liczba dyscyplin zwiększy się do 14.
W Olsztynie wystąpią pływacy, brydżyści, siatkarze halowi oraz skoczkowie spadochronowi. Iława gościć będzie siatkarzy plażowych, tenisistów oraz żeglarzy, natomiast w Ornecie odbędą się zawody w badmintonie. W Ostródzie spotkają się piłkarze nożni oraz kajakarze, z kolei w Pasłęku golfiści. W Lidzbarku Warmińskim o laury powalczą lekkoatleci i tenisiści stołowi. W Nidzicy zawodnicy będą rywalizować w podnoszeniu ciężarów.

- Chcemy, żeby Warmia i Mazury stały się miejscem kojarzonym ze sportem także dla osób dojrzałych, dlatego chętnie podejmujemy się organizacji takich imprez – mówi Jacek Protas, marszałek województwa warmińsko-mazurskiego. – Mamy potrzebną infrastrukturę i coraz większe doświadczenie w organizowaniu tego typu wydarzeń. Jest to również świetny sposób na międzynarodową promocję regionu. Projekt Warmia Mazury Senior Games to nie tylko rywalizacja sportowa, ale również wydarzenia naukowe, społeczne oraz kulturalne.
Po raz pierwszy zawodnicy z pokolenia 45+ spotkali się na Warmii i Mazurach w 2012 roku. Do Olsztyna, Iławy, Lidzbarka Warmińskiego oraz Ornety przyjechało wówczas blisko 1,2 tys. sportowców z 13 krajów całego świata, m.in. Rosji, Holandii, USA, Hiszpanii, Estonii, Niemiec, Litwy i oczywiście Polski. Profesjonaliści oraz amatorzy o medale i prestiż rywalizowali w 11 konkurencjach, a wszyscy chętni mogli współzawodniczyć również w dyscyplinach rekreacyjnych.
Więcej na: www.SeniorGames.pl.
Źródło: http://olsztyn.com.pl.

a