sobota, maj 18, 2024
Follow Us
niedziela, 09 marzec 2014 00:00

LOTTO Poland Bike Marathon w Legionowie Wyróżniony

Napisała
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

W niedzielę 30 marca w Legionowie odbędzie się pierwszy etap cyklu wyścigów amatorów na rowerach górskich LOTTO Poland Bike Marathon 2014. Biuro Zawodów, start i meta wyścigów znajdą się na Placu Kościuszki w Legionowie, przy zbiegu ulic Handlowej i Kwiatowej.

- To będzie prawdziwe przywitanie wiosny na dwóch kółkach - mówi organizator LOTTO Poland Bike Marathon Grzegorz Wajs. – Do Legionowa zawsze wracamy z wielką przyjemnością. Na miłośników jazdy na rowerach górskich czeka trasa niezwykle ceniona przez kolarskich maratończyków trasa. Malownicza, pełna uroku, urozmaicona i jak na Mazowsze... dość pagórkowata. Do przejechania spora liczba wąskich, krętych ścieżek w Legionowskich Lasach, techniczne zjazdy i podjazdy oraz wszystkie rodzaje nawierzchni.

Rywalizacja rozegra się na trzech dystansach: MAX (53 km), MINI (28 km) oraz FAN (7 km – dla uczniów i uczennic szkół podstawowych, otwarte mistrzostwa Legionowa w kolarstwie górskim). Na terenie Miasteczka Poland Bike swoje wyścigi Mini Cross będą mieli też najmłodsi w wieku 2-4 i 5-7 lat.

I etap LOTTO Poland Bike Marathon w Legionowie organizowany jest we współpracy z Urzędem Miasta Legionowo, Miejskim Ośrodkiem Sportu i Rekreacji w Legionowie oraz Powiatem Legionowskim.

Podczas maratonu będzie funkcjonował elektroniczny system pomiaru czasu, a na trasie kontrolna mata elektronicznego pomiaru czasu. W Miasteczku Poland Bike będzie można skorzystać z bezpłatnego serwisu rowerowego firmy OLSH. Dla wszystkich uczestników maratonu będą bufety na trasie i w Miasteczku Poland Bike („kolarski makaron", ciasta, ciasteczka, owoce, batony, napoje, izotoniki itp.). Dla dzieci – Chatka Małolatka (malowanie buziek, zajęcia i zabawy plastyczne, edukacyjne i integracyjne konkursy pod okiem wyspecjalizowanych animatorów). Szczegóły na: http://12tri.pl.

a