środa, grudzień 06, 2023
Follow Us
czwartek, 06 marzec 2014 10:06

Solidarni z Ukrainą Wyróżniony

Napisała
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Na charytatywny koncert „Solidarni z Ukrainą" - inicjatywę warszawskich teatrów - artyści zapraszają do Teatru Żydowskiego w poniedziałek 17. marca o godz. 19. 

W koncercie "Solidarni z Ukrainą" wezmą udział artyści scen warszawskich. Cały przychód z biletów-cegiełek zostanie przekazany na pomoc medyczną dla ofiar starć na Majdanie. Udział w koncercie wezmą artyści teatrów warszawskich, m. in.: Monika Ambroziak, Artur Barciś, Ewa Błaszczyk, Stanisława Celińska, Urszula Dudziak, Bożena Dykiel, Kayah, Olgierd Łukaszewicz, Andrzej Nejman, Daniel Olbrychski, Marian Opania, Dorota Osińska, Włodzimierz Press, Andrzej Seweryn, Justyna Sieńczyłło, Tomasz Stockinger, Joanna Szczepkowska, Aneta Todorczuk-Perchuć, Maryla Rodowicz, Michał Urbaniak, Cezary Żak i inni.

Pomysł koncertu powstał w ramach Inicjatywy Teatrów Warszawskich, zrzeszającej państwowe i prywatne stołeczne teatry. Inicjatywa ta zrodziła się w lutym br. na patio Teatru Żydowskiego, a jej celem było stworzenie nieformalnej platformy artystów, której działalność byłaby ponadczasowa. – Jak wiemy, sztuka nie od dziś ma moc jednoczenia ludzi i motywowania ich do działania. Chcemy pokazać, że w tym momencie, a także w trudnych chwilach w przyszłości, będziemy z potrzebującymi i pomożemy na tyle, na ile będziemy mogli. Zjednoczeni zdziałamy więcej! – mówi Gołda Tencer, wicedyrektor Teatru Żydowskiego.

Celem koncertu jest pomoc materialna poprzez zbiórkę pieniędzy na specjalistyczny sprzęt medyczny, który zostanie przekazany polskim lekarzom wysłanym z misją na Ukrainę. Artyści robią to z przekonaniem, że wsparcie moralne udzielone obywatelom Ukrainy poprzez ten gest, będzie największą wartością tego przedsięwzięcia.

Do inicjatywy przyłączyły się do tej pory: Teatr 6 piętro, Teatr Ateneum, Teatr Baj, Teatr Dramatyczny, Teatr Imka, Teatr Kamienica, Teatr Kwadrat, Teatr Narodowy, Nowy Teatr, Och Teatr, Teatr Polonia, Teatr Polski, Teatr Powszechny, Teatr Rampa, Teatr Roma, TR Warszawa, Teatr Studio, Studio Buffo, Teatr Syrena, Teatr Wielki, Teatr Współczesny, Teatr Żydowski.

Teatr Żydowski

pl. Grzybowski 12/16, Warszawa

17. marca 2014 r. godz. 19.

Bilety-cegiełki: 100 zł. Rezerwacja: (+48 22) 8506450/51, (+48 22) 8505656 i Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. oraz ONLINE.
http://www.teatr-zydowski.art.pl

a