poniedziałek, wrzesień 27, 2021
Follow Us
środa, 05 marzec 2014 16:22

Nagroda Microsoft dla studentów z Olsztyna Wyróżniony

Napisane przez OKI
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Nagroda Microsoft dla studentów z Olsztyna http://www.uwm.edu.pl

Mateusz Nowotka i Tomasz Wiśniewski z UWM to zdobywcy 1. miejsca w ogólnoświatowym konkursie firmy Microsoft na najlepszą aplikację na system Windows 8. Ich aplikacja pomaga w kontrolowaniu stanu zdrowia.

Mateusz Nowotka i Tomasz Wiśniewski - studenci pierwszego rokuinformatyki na studiach drugiego stopnia na Wydziale Matematyki i Informatyki Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego przy współpracy z Zaherem Hajarem oraz Kevinem Clausonem - naukowcami z Nova Southeastern University w stanie Floryda w USA zdobyli 1. miejsce w światowym konkursie Microsoftu na aplikację Health eConnect. Studenci z Olsztyna przygotowali aplikację we współpracy z naukowcami z Nova Southeastern University w stanie Floryda w USA, na ogłoszenie których olsztyńscy studenci odpowiedzieli poprzez platformę oDesk.com.

W wyniku tej współpracy powstała aplikacja polegająca na prostym kontrolowaniu stanu swojego zdrowia bez wychodzenia z domu. Zwycięska aplikacja polega na zapisywaniu i analizowaniu w komputerze stanu naszego zdrowia przy pomocy kompatybilnych urządzeń, np. ciśnieniomierza, glukometru czy krokomierza. Aplikacja wizualizuje na wykresach liczbę pomiarów i ich wyniki.

Dzięki determinacji studentów UWM, bez wychodzenia z domu, sami w najprostszy sposób, będziemy potrafili zanalizować stan zdrowia. Aplikacja stanie się naszym podręcznym, domowym lekarzem. Już niedługo aplikacje będzie dostępna na Windows 8 do kupienia w sklepie, a później, w zależności od jej autorów, na urządzenia mobilne w wersji Windows Phone 8.
Studenci wygrali 10 tys. dolarów, urządzenie Microsoft Surface Pro oraz promocję aplikacji w sklepie Windows Store. Źródło: http://olsztyn.com.pl.

a