piątek, grudzień 09, 2022
Follow Us
czwartek, 27 luty 2014 15:58

Tilda Swinton i Tom Hiddleston Wyróżniony

Napisane przez Małgorzata Kostro-Olechowska
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Zapraszamy do obejrzenia trzech fragmentów z filmu „Tylko kochankowie przeżyją", najnowszego obrazu legendarnego Jima Jarmuscha, twórcy m.in. „Truposza", „Ghost Doga", „Nocy na ziemi", czy „Broken Flowers".

Ta opowieść o romantycznych wampirach zmęczonych setkami lat życia, zdegustowanych tym, jak rozwinął się świat, ale wciąż czujących do siebie miłość trafi do polskich kin już 7. marca.

W pierwszym fragmencie zobaczymy tajemnicze spotkanie dwóch lekarzy – doktora Fausta i doktora Watsona. Pod lekarskim strojem doktora Fausta ukrywa się filmowy Adam (Hiddleston), który w ten sposób zdobywa pożywienie – woli kupować krew niż krzywdzić ludzi.

Fragment 1:

W drugim fragmencie poznajemy bohaterów granych przed Tildę Swinton i Johna Hurta rozmawiających w marokańskim porcie w Tangierze o Shellym, Byronie i Hamlecie.

Fragment 2:

Trzeci fragment pokazuje parę głównych bohaterów – Adama i Ewę, słuchających wspólnie, choć tysiące kilometrów od siebie, piosenki „Funnel of Love" w wykonaniu słynnej Wandy Jackson.

Fragment 3:

„Wybitny film... Charakterystyczny i spełniony" - pisał Tadeusz Sobolewski po pokazie najnowszego filmu Jima Jarmuscha na festiwalu w Cannes, gdzie „Tylko kochankowie przeżyją" mieli swoją premierę. „Być wampirem oznacza tu: żyć sztuką - muzyką, płytami, książkami, miłością - i mieć poczucie wiecznego nienasycenia. (...). Działa muzycznie, wciąga do środka i sprawia, że chce się do niego wracać jak do ulubionej płyty".

a