środa, maj 18, 2022
Follow Us
×

Ostrzeżenie

JFolder::pliki: Ścieżka nie jest folderem. Ścieżka: /home/kur365/domains/kurier365.pl/public_html/images/16637.
×

Uwaga

There was a problem rendering your image gallery. Please make sure that the folder you are using in the Simple Image Gallery Pro plugin tags exists and contains valid image files. The plugin could not locate the folder: images/16637
poniedziałek, 17 luty 2014 13:58

Niewolnice władzy Wyróżniony

Napisała
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Niewolnice władzy http://muza.com.pl

Pod koniec 2013 roku do księgarń trafił zbiór reportaży Lydii Cacho, zatytułowany "Niewolnice władzy".

Nakładem wydawnictwa Muza ukazała się książka zawierająca zbiór reportaży o handlu żywym towarem. Jej autorką jest Lydia Cacho, według Amnesty International najbardziej znana dziennikarka śledcza i obrończyni praw kobiet z Meksyku, która od lat walczy z niewolnictwem seksualnym i o prawa kobiet.
Lydia Cacho twierdzi, że współczesny rynek handlu żywym towarem, z niewolnictwem seksualnym
na czele, wkrótce przekroczy rozmiary niewolnictwa afrykańskiego. To drugi najbardziej dochodowy
czarny biznes po narkotykowym.

W swojej przejmującej książce tworzy globalną mapę współczesnego niewolnictwa. Materiały do tej książki zbierała pięć lat, jeżdżąc po świecie. Spotykała się z ofiarami i opisała ich dramatyczne losy. W związku ze swoją działalnością padła ofiarą gwałtu, ale sprawcy nie ponieśli kary. Wypowiedziała wojnę handlarzom żywym towarem w Meksyku i na całym świecie. Dzięki jej pracy zapadły wyroki dożywotniego więzienia, niestety, tylko dla nielicznych przestępców.

{gallery}16637{/gallery}

"Tamtej nocy umarłam. To było 21 kwietnia 1989 roku. (...) W ciągu dwudziestu czterech godzin zostałam zgwałcona w każdy możliwy sposób przez około czterdziestu mężczyzn. (...)  Zostałam wychowana w bardzo religijnym i bezpiecznym domu, a mimo to trafiłam w ręce mafii! Mój oprawca nie miał dwóch palców (...)." - to słowa porwanej w Japonii młodej turystki ze Stanów Zjednoczonych, która chciała poznać Kraj Kwitnącej Wiśni. I od autorki: "Yakuza to bardzo dobrze zorganizowana struktura przestępcza. Jest silniejsza i potężniejsza niż kiedykolwiek. Głównym obszarem jej działalności jest hadel ludźmi w celach seksualnych.".

"Zagraniczne ekspozytury chińskich mafii specjalizują się w imporcie podróbek, sprowadzaniu do pracy chińskich robotników oraz handlu kobietami i dziećmi w celach seksualnych. Wszystkie te przedsięwzięcia kontrolowane są przez rozmaite odłamy triad działające w Wielkiej Brytanii, Republice Południowej Afryki, Nowej Zelandii, Australii, Kanadzie, Stanach Zjednoczonych, Gwatemali, Nikaragui i Meksyku. Z czasem odkryłam, że w każdym mieście na świecie, w którym istnieją chińskie fabryki, dochodzi do wypadków handlu kobietami, mężczyznami i dziećmi. (...) Na szlaku handlarzy żywym towarem, prowadzącym od Cancun przez Los Cabos aż do Los Angeles dziewczęta zatrudniane są w fabrykach w których nie są przestrzegane prawa pracownicze, w domach publicznych i w salonach masażu (będących przykrywkami dla burdeli).

Korupcja, pranie brudnych pieniędzy, hadel ludźmi, narkotyki, seksturystyka... W tego typu działania zamieszane są zarówno władze, banki, organizacje przestępcze... "Wszędzie na świecie - od Kostaryki po Stany Zjednoczone, od Rosji po Japonie i od Wietnamu po Katar - słyszę ten sam argument: w prostytucji nie chodzi o rozkosz, chodzi o pieniądze.".

"W Tajlandii zarejestrowanych jest około 15 tysięcy Holendrów, wielu z nich mieszka w Pattayi. Według władz holenderskich w rzeczywistości powinno się raczej mówić o 50 tysiącach obywateli Holandii. Niektórzy z nich to mniej więcej sześćdziesięcioletni emeryci z przeszłością kryminalną. Większość pedofilów kupujących usługi dziewcząt i chłopców poniżej dziesiątego roku zycia pochodzi ze Stanów Zjednoczonych, Francji, Norwegii i kanady.".

To nie są historie sprzed lat. To teraźniejszość. "Niewolnice władzy" Lydii Cacho ujawniają naprawdę przerażający świat.

"Niewolnice władzy". Autor: Lydia Cacho; wydawnictwo Muza S.A.; Przetłumaczyli: Katarzyna Kuś i Paweł Wolak; Stron: 352; ISBN: 978-83-7758-192-6; Cena detaliczna: 34,99 zł.

 

 

a