sobota, grudzień 03, 2022
Follow Us
poniedziałek, 03 marzec 2014 15:04

Majowa Noc muzeów Wyróżniony

Napisała
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Podczas tegorocznej Nocy Muzeów, w nocy z soboty na niedzielę 17 na 18 maja, zorganizowanej w ramach Europejskiej Nocy Muzeów będzie można o nietywej porze zwiedzić wiele ciekawych miejsc na kulturalnej mapie Polski.

Pierwsza Noc Muzeów (Lange Nacht der Museen) miała miejsce w Berlinie w 1997. Obecnie organizuje je ponad 120 miast Europy.

Zgłoszenia od placówek przyjmowane były do 21. lutego. Już wiadomo, że we Wrocławiu w tegorocznej edycji Nocy Muzeów udział weźmie 40 instytucji, wśród których jest wiele nowych miejsc wartych odkrycia! W warszawskiej Praga del Arte przy ul. Ząbkowskiej 1 zaplanowano wystawę „Kot muzeów", na której zobaczymy prace artystki Katii Sokołowej-Zyzak, a oprócz tego obrazy, prezentacje, niespodzianki.

Do końca kwietnia 2014 ponad 200 placówek zadeklarowało, że będzie przyjmowało gości do godz. 1 podczas tegorocznej Nocy Muzeów w Warszawie. W programie między innymi Festiwal Komiksów i Planszowych Gier Historycznych, wystawa Biblii, Czar PRL, czyli „Muzeum życia minionej epoki", koncert na balkonie Czeskiego Centrum i Maraton Czytania na Głos. Pełną listę atrakcji znajdziemy na stronie urzędu miasta. Bieżące informacje na: https://www.facebook.com/Noc.Muzeow.

a