poniedziałek, sierpień 15, 2022
Follow Us
sobota, 18 styczeń 2014 09:25

Jeden z najbardziej optymistycznych filmów roku! Wyróżniony

Napisane przez Małgorzata Kostro-Olechowska
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Polski mplakat filmu "Smak curry" Polski mplakat filmu "Smak curry"

Przedstawiamy polski plakat i spot „Smaku curry", filmu który stał się sensacją wielu festiwali filmowych na całym świecie.

Najbardziej optymistyczny film roku! - pisali recenzenci o tej zabawnej, wzruszającej i mądrej historii dwójki ludzi, których losy połączyła omyłkowo dostarczona przesyłka z obiadem.
Bardzo lubię opowieści, które uświadamiają nam, jak przedziwne rzeczy potrafią zdarzyć się w życiu, takie które odnajdują coś niezwykłego w prozie dnia codziennego. Starałem się, żeby „Smak curry" był właśnie taką historią – powiedział o swoim zaskakująco dojrzałym debiucie Ritesh Batra, urodzony w Bombaju (Mumbaj lub Bombaj (ang. Mumbai; stolica indyjskiego stanu Maharasztra na wyspie Salsette, na Morzu Arabskim) reżyser .„Smak curry" wejdzie na ekrany polskich kin 14 lutego.

Życie w Indiach jest jak hinduskie jedzenie – bogate w aromaty, smaki i kolory. Gdy wskutek kulinarnej pomyłki losy dwojga obcych sobie ludzi niespodziewanie się splotą, miłość okaże się dla nich najlepszą przyprawą.
Ila, wciąż młoda i piękna gospodyni domowa, postanawia dodać trochę koloru swemu bezbarwnemu małżeństwu – zgodnie z maksymą „przez żołądek do serca". Kobieta ma wielką nadzieję, że nowa potrawa, której smak doprowadziła do doskonałości, przyspieszy bicie serca jej wiecznie nieobecnego męża. Specjalna przesyłka z jedzeniem, wysłana do niego do biura, przez pomyłkę trafia w ręce innego mężczyzny. Podejrzewając, że ktoś obcy zjada przygotowane przez nią posiłki, następnego dnia Ila wkłada do przesyłki nie tylko obiad, ale też liścik.
Wieczorem dostaje od nieznajomego odpowiedź... Tak rozpoczyna się pełna subtelnych emocji historia dwojga ludzi, pragnących nadać życiu odrobinę smaku.

a