poniedziałek, luty 26, 2024
Follow Us
środa, 15 styczeń 2014 14:44

INSTANT w Starej Kamienicy Wyróżniony

Napisane przez OKI
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Serdecznie zapraszamy na premierę kalendarza ściennego INSTANT oraz otwarcie wystawy, pod tym samym tytułem, której autorami są: Luiza Kwiatkowska i Juliusz Erazm Bolek. Na finał zagra duet: Marek Kądziela (gitara) i Ksawery Wójciński (kontrabas). Ekspozycję będzie można oglądać do 17. lutego 2014 roku.

W sobotę, 18 stycznia, 2014 roku godz. 18, w Starej Kamienicy w Warszawie (ul. Widok 8) odbędzie się premiera kalendarza ściennego INSTANT oraz otwarcie wystawy, pod tym samym tytułem, której autorami są Luiza Kwiatkowska i Juliusz Erazm Bolek. Na finał zagra duet Marek Kądziela (gitara) i Ksawery Wójciński (kontrabas). Ekspozycję będzie można oglądać do 17 lutego 2014 roku.

Instant – słowo, które zrobiło zawrotną karierę w branży gastronomicznej - powraca z nową siłą w świecie sztuki. Dzieje się tak za sprawą nowego artystycznego kalendarza ściennego „Instant" znanego duetu twórców: Luizy Kwiatkowskiej i Juliusza Erazma Bolka. Przedsięwzięcie wspierane jest przez KDS drukarnię fleksograficzną, zapewniającą oryginalne, nowatorskie rozwiązania technologiczne.

Słynny „gorący kubek" daje gorącą, błyskawiczną strawę. Podobnie dzieje się w przypadku kalendarza „Instant", który ekspresowo, a do tego atrakcyjnie wizualnie, wzbogaca duchowo i służy jako natychmiastowa inspiracja do przemyśleń. To przedsięwzięcie jest już dziewiątym projektem spółki artystycznej Luizy Kwiatkowskiej i Juliusza Erazma Bolka, w którym łączą oni słowa z grafikami. Te wspólne poszukiwania od 2007 roku spotykają się z rosnącym zainteresowaniem publiczności. Czytelników „Instant" czeka pewna atrakcyjna niespodzianka. Będą oni mieli do dyspozycji dodatkowo prace z kalendarza w formie naklejek.

„Instant – moment, chwila, natychmiastowo, błyskawicznie. Pojęcie zrobiło zawrotną karierę w czasach, gdy wszyscy są niecierpliwi, chcą wszystko od razu i permanentnie brakuje im czasu." – Wyjaśnia Juliusz Erazm Bolek we wprowadzeniu do kalendarza. – „Przeważnie „instant" kojarzy się z żywnością przygotowaną do szybkiego zaspokojenia głodu. W takich chwilach sprawdzającą się fantastycznie. Kiedy jest czas bezmyślności również przydałyby się jakieś błyskawiczne refleksje, które pobudzą umysł do myślenia. Idealnie do tego celu nadają się „złote myśli". Wśród nich najlepsze są szczere, zwerbalizowane szybko, bez zbędnych knowań, spekulacji, wyrachowania i manipulacji. No i najważniejsze, takie, których można użyć od razu!

Nowinką technologiczną ściennego kalendarza Instant jest dodatkowa strona, na której wszystkie prace są wydrukowane w postaci nalepek. Może je odkleić i przyłożyć w dowolnie wybranym miejscu. W ten sposób czytelnik kalendarza ma szansę wejść w dodatkową interakcję z wydawnictwem, zyskując nowe doświadczenie. Jest to odpowiedź dla osób, którym często podobają się plansze kalendarza, a nie chcąc uszkodzić publikacji nie mają szansy na inny kontakt z tymi pracami. To także okazja, aby prace z Instant zaczęły swój niezależny żywot. Takie intrygujące rozwiązanie jest możliwe dzięki KDS drukarni fleksograficznej, która umożliwia nowatorskie realizacje poligraficzne.

Luiza Kwiatkowska zajmuje się formami wizualnymi. Absolwentka Wydział Grafiki na Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie z tytułem doktora sztuki. Twórcze poszukiwania kontynuuje w takich dziedzinach jak grafika wydawnicza, ilustracja, plakat i fotografia. Dobrze czuje się także w formach malarsko-rysunkowych. Ponadto zajmuje się obrazem ruchomym, współpracując z warszawskimi zespołami muzycznymi „Komety" i „Administratorr", tworząc dla nich wideoklipy oraz oprawę graficzną wydawnictw płytowych. Jej prace publikowane są w prasie. Jest autorką wystaw indywidualnych „Flash", „Amor omnia", „Staccato", „Abracadabra", „AHA", „Arcanum", „Ups !!!" i „Sekrety życia", które od 2007 roku współtworzy w oparciu o słowa Juliusza Erazma Bolka. Jej plakaty wystawiane były na Biennale Plakatu Polskiego Katowicach oraz na Międzynarodowym Bienalle Plakatu w Warszawie.

Juliusz Erazm Bolek laureat „Złotego Pióra" – nagrody Światowego Dnia Poezji ustanowionego przez UNESCO. Uprawia poezję miłosną, filozoficzną, refleksyjną oraz satyryczną. Autor kilku tomów poezji. Główne książki w jego dorobku: „Prywatne zagrożenie", „Skróty Szaleństwa", „Serce błyskawicy", „Ars poetica", „Sekrety życia. Kalendarz poetycki", „Staccato", „Sens-or", „Abracadabra" i album plakatów poetyckich „Och! Ziemio Ty Moja". Jego twórczość została przetłumaczona na 30 języków świata. Jest redaktorem naczelnym niezależnego pisma literackiego „ENIGMA. Ludzie * Sztuka * Myśli".

KDS – drukarnia fleksograficzna istnieje od 1997 roku. Zajmuje się drukiem etykiet, naklejek, nalepek, kodów kreskowych, biletów (m.in. do kin, teatrów, na wydarzenia sportowe itd.), zaproszeń i szarf. Przedsiębiorstwo posiada bogate doświadczenie poligraficzne. Wyróżnia się na rynku wysoką dbałością o jakość druku i solidnością wykonania. KDS – drukarnia: naklejki, etykiety i bilety, tel.: +48 22 783-28-43, ul. Krucza 6, 05-070 Sulejówek, www.kds.com.pl , Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

Marek Kądziela (gitara) i Ksawery Wójciński (kontrabas) to duet muzyczny łamiący stereotypy i przyjęte konwencje muzyczne. Ich wyraziste osobowości tworzą wyjątkowy muzyczny spektakl, pełen zaskakujących zwrotów akcji. Dla laika będzie to odkrycie, a dla słuchaczy znających polską scenę muzyki improwizowanej będzie to niezapomniany wieczór z czołowymi postaciami tego gatunku.

Stara Kamienica – „muzyka, sztuka i kuchnia malowana smakiem" to nowa restauracja i galeria sztuki otwarta miesiąc temu przy Widok 8 w Warszawie, tel.: (+48) 226 906 767, (+48) 600 028 289, (+48) 608 899 363, http://www.stara-kamienica.com.pl, e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

INSTANT
Sobota, 18 stycznia, 2014 r., godz. 18,
Stara Kamienica - restauracja i galeria,
ul. Widok 8, Warszawa.

 

a