czwartek, czerwiec 01, 2023
Follow Us

Nawrocki

czwartek, 09 styczeń 2014 11:32

PSL wzywa do bojkotu Tesco Wyróżniony

Napisane przez Przedruk
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

PSL wzywa Polaków do bojkotu brytyjskiej sieci handlowej Tesco. – Nie możemy być bezczynni i patrzeć, jak premier David Cameron raz po raz obraża Polaków i rozdaje ciosy polskiej rodzinie – argumentują ludowcy.

Według szefa klubu PSL Jana Burego, brytyjski premier David Cameron – jako czołowy polityk wielkiego kraju europejskiego – swą wypowiedzią o polskich emigrantach „pokazuje palcem Polsce, gdzie jest jej miejsce". – Jest to po prostu nieprzyzwoite i skandaliczne. Nie godzimy się z tym jako społeczeństwo i jako Polacy – powiedział Bury.

Cameron nie chce zauważyć, że od wielu lat brytyjski kapitał - w ramach fundamentalnej unijnej zasady swobody przepływu kapitału, osób i usług - "wchodzi do Polski drzwiami i oknami", budując jedną z największych sieci handlowych Tesco.
– Czas powiedzieć „stop" takiej polityce premiera Camerona i wzywamy Polaków do tego, żeby bojkotować sklepy sieci Tesco. (...) Nie możemy być bezczynni i patrzeć, jak premier Cameron raz po raz obraża Polaków i rozdaje ciosy polskiej rodzinie. Wzywamy Polaków do bojkotu brytyjskiej sieci handlowej Tesco. My też jako Polacy możemy powiedzieć „nie" panu premierowi Cameronowi i jego polityce, która jest nieprzyjazna i skandaliczna wobec Polski i Polaków – grzmiał Bury.

W niedzielę brytyjski premier zapowiedział, że imigranci, którzy na Wyspach pobierają zapomogi na dzieci zostawione w kraju ojczystym, nie powinni ich dostawać. Wskazał przy tym dzieci polskie.

Fakty są takie, że z zapomogi – przewidzianej w prawie unijnym – korzysta w Wlk. Brytanii 25 659 polskich dzieci. Rzeczywiście są największą grupą wśród wszystkich beneficjentów. Niemniej jednak chęć odebrania Polakom tej zapomogi skrytykował już zarówno polski premier Donald Tusk, jak i minister spraw zagranicznych Radosław Sikorski.
Źródło: http://www.fakt.pl/psl-wzywa-do-bojkotu-sklepow-tesco-bo-sa-brytyjskie,artykuly,437903,1.html

a