sobota, maj 25, 2024
Follow Us
poniedziałek, 02 grudzień 2013 15:18

Specjalne pokazy w kinie Wyróżniony

Napisane przez Małgorzata Kostro-Olechowska
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Specjalne pokazy w kinie www.gutekfilm.pl

Zapraszamy na specjalne pokazy „Perwersyjnego przewodnika po ideologiach" z debatami „Czy można uciec od ideologii?" oraz „Kupuj i rób co chcesz".

6 grudnia na ekrany polskich kin trafi „Perwersyjny przewodnik po ideologiach", najbardziej pobudzający intelektualnie film ostatnich lat. Slavoj Žižek, jeden z najciekawszych i najpopularniejszych myślicieli naszych czasów w prowokacyjny sposób patrzy na naszą rzeczywistość i kształtujące ją ideologie oraz uświadamia, jak każda z nich manipuluje naszymi pragnieniami i marzeniami.

4 oraz 5 grudnia o godz. 18 zapraszamy do warszawskiego kina Muranów na specjalne przedpremierowe pokazy „Perwersyjnego przewodnika po ideologiach", którym towarzyszyć będą debaty.

Po pokazie 4 grudnia zapraszamy na debatę pt. „Czy można uciec od ideologii?". Udział w niej wezmą Agnieszka Wiśniewska – krytyczka filmowa związana z Krytyką Polityczną, Kuba Mikurda – filozof, psycholog, filmoznawca i student Slavoja Žižka, Jakub Majmurek – filmoznawca, filozof, redaktor Dziennika Opinii Krytyki Politycznej, tłumacz książek Slavoja Žižka oraz Krzysztof Wolański, filozof, autor książki „Sędzia Schreber: Bóg, nerwy i psychoanaliza". Debata organizowana przez Krytykę Polityczną oraz Korporację Ha!art we współpracy z Gutek Film.

Starbucks a ideologia – fragment filmu:

5 grudnia po pokazie filmu „Perwersyjny przewodnik po ideologiach" odbędzie się natomiast debata pt. „Kupuj i rób co chcesz" z udziałem Doroty Chrobak, dziennikarki filmowej Radia PIN, Jana Sowy, materialistyczno-dialektycznego teoretyka kultury, doktora socjologii, przewodniczącego rady Fundacji Korporacji Ha!art, oraz Jacka Pawlaka, filozofa, Członka Zarządu Klubu Twórców Reklamy. Na debatę zaprasza Stowarzyszenie Komunikacji Marketingowej SAR i Klub Twórców Reklamy oraz Gutek Film.

Coca-Cola a nasze pragnienia – fragment filmu:

Film w kinach od 6 grudnia.
www.gutekfilm.pl

{jumi [*7]}

a