czwartek, kwiecień 18, 2024
Follow Us
piątek, 29 listopad 2013 11:04

Zdrowa Gmina 2013 Wyróżniony

Napisane przez OKI
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Zdrowa Gmina 2013 http://profilaktykawpolsce.pl/

Wyniki IV edycji Konkursu Zdrowa Gmina ogłoszono 28 listopada br. Na starcie spotkało się 506 gmin z całej Polski. Główną nagrodę ufundowaną przez partnera Polskiej Unii Onkologii - PZU SA - 100 000 zł na promocję profilaktyki zdrowotnej zdobyła gmina Gogolin z województwa opolskiego.

Następne dwa miejsca na podium i kolejno 50 000 zł oraz 25 000 zł otrzymały: Strachówka z woj. mazowieckiego oraz Biała Rawska z woj. łódzkiego.

Dodatkowo gmina Strachówka otrzymała nagrodę specjalną od Organizacji „Kwiat Kobiecości" za ponad przeciętny wynik zgłaszalności mieszkanek na badania cytologiczne.

W tym roku po raz pierwszy szansę na wygraną w konkursie Zdrowa Gmina miały gminy z całej Polski. Przed chętnymi jednostkami organizatorzy stawiali wyzwanie zwiększenia zgłaszalności na badania przesiewowe w swoim regionie.

Gminy, które przystąpiły do konkursu, mogły liczyć na wsparcie merytoryczne ze strony Wojewódzkiego Ośrodka Koordynującego Badania Przesiewowe właściwego dla danego regionu.

Konkurs Zdrowa Gmina organizowany jest od 2009 r. Jego cel pozostaje niezmienny: zakłada pracę nad zwiększeniem liczby osób zgłaszających się na badania profilaktyczne ukierunkowane na wczesne wykrywanie chorób nowotworowych - mammografię, cytologię i kolonoskopię.

Wszystkie promowane w konkursie procedury wykonywane są bezpłatnie w placówkach współpracujących z NFZ i Narodowym Programem Zwalczania Chorób Nowotworowych.

Źródło: http://www.rynekzdrowia.pl

{jumi [*9]}

a