wtorek, listopad 29, 2022
Follow Us
piątek, 22 listopad 2013 15:30

Bogusław Kaczyński o „Wielkim Liberace”! Wyróżniony

Napisane przez Małgorzata Kostro-Olechowska
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Bogusław Kaczyński o „Wielkim Liberace”! www.gutekfilm.pl

Bogusław Kaczyński, wielki znawca i promotor muzyki poważnej oraz opery i operetki, będzie 1 grudnia gościem Grażyny Torbickiej w programie „Kocham Kino" w TVP 2. Niezwykle popularny prezenter i dziennikarz opowie o Władziu Valentino Liberace, wielkiej gwieździe estrady polskiego pochodzenia i bohaterze filmu „Wielki Liberace".

Poniżej fragment tego programu:

Bajecznie bogaty - w latach 70. należał do najlepiej opłacanych artystów świata - i niewiarygodnie utalentowany muzyk był także uwielbiany przez publiczność. O przyczynach tej miłości i wielkim fenomenie celebryty, którego występy zawsze były wielkim wydarzeniem, a pełen przepychu styl stał się inspiracją m.in. dla Eltona Johna, Madonny, czy Lady Gagi opowie Grażynie Torbickiej i widzom właśnie Bogusław Kaczyński.

„Wielki Liberace" to ostatni film w karierze Stevena Soderbergha z Michaelem Douglasem i Mattem Damonem w rolach głównych. Entuzjastycznie został przyjęty na festiwalu w Cannes, a prawdziwe chwile triumfu święcił podczas rozdania nagród Emmy. Otrzymał aż 11 statuetek w tym za najlepszy film, reżyserię i za najlepszą rolę dla Michaela Douglasa. Do tych najważniejszych wyróżnień dołączyło aż 8 nagród Emmy w kategoriach technicznych, w tym za najlepszą scenografię, kostiumy, charakteryzację, montaż i za obsadę.

Zwiastun filmu:

Na ekranach polskich kin od 29. listopada.

{jumi [*7]}

a