sobota, grudzień 03, 2022
Follow Us
×

Ostrzeżenie

JFolder::pliki: Ścieżka nie jest folderem. Ścieżka: /home/kur365/domains/kurier365.pl/public_html/images/15497.
×

Uwaga

There was a problem rendering your image gallery. Please make sure that the folder you are using in the Simple Image Gallery Pro plugin tags exists and contains valid image files. The plugin could not locate the folder: images/15497
wtorek, 19 listopad 2013 13:02

Relacja z rozdania nagród KURIER365.PL Wyróżniony

Napisała
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Tomasz Brzozowski rozpoczyna uroczystość wręczenia nagród w Muzeum Niepodległości w  Warszawie. Tomasz Brzozowski rozpoczyna uroczystość wręczenia nagród w Muzeum Niepodległości w Warszawie. Fot.: Grzegorz Micuła

Nagrody portalu Kurier365.pl, mające na celu wskazanie wartościowych inicjatyw i przedsięwzięć, w listopadzie zostały uroczyście wręczone - w siedzibie Muzeum Niepodległości w Warszawie - Bogusławowi Schaefferowi i Mariuszowi Gryżewskiemu.

Gości przybyłych na odbywającą się w sali kinowej Muzeum Niepodległości uroczystość wręczenie nagród portalu Kurier365.pl przywitał Tomasz Brzozowski. Podczas wręczania nagród i wygłaszania dla nagrodzonych laudacji było niezwykle uroczyście, ale w kuluarach przeważała atmosfera zdecydowanie rodzinna.

W imieniu przebywającego za granicą Bogusława Schaeffera nagrodę z rąk Tomasza Brzozowskiego - akwarelę wykonaną przez znanego malarza Janusza Dziurawca i okolicznościową szarfę - odebrał aktor Marek Frąckowiak - Prezes Fundacji Przyjaciół Sztuk "Aurea Porta", organizujący i biorący m.in. udział w rozpoczynającym się właśnie Festiwalu Era Schaeffera.
Zarówno Marek Frąckowiak jak i Tomasz Miłkowski, wybitny teatrolog, opowiadając o Bogusławie Schaefferze mówili o jego wielkim talencie, ale i wielkiej skromności. Tomasz Miłkowski porównał Bogusława Schaeffera do Leaonarda da Vinci XXI wieku. Stwierdził też, że trudno sobie wyobrazić bardziej trafne określenie powodu przyznania tej nagrody prof. Bogusławowi Schaefferowi: „za multimedialność w sztuce i nieograniczone horyzonty twórczości". Określenie to bowiem trafia w sedno nieposkromionej wyobraźni artysty, łączącego w sobie wiele talentów i odgrywającego w sztuce europejskiej rolę chorążego nowych poszukiwań. Nagroda idzie więc w ręce wielkiego artysty, który w tym roku obchodzi 65. rocznicę swego debiutu artystycznego.

Obejrzeliśmy też krótki film o Bogusławie Schaefferze i jego pracy nad muzyką podczas trzynastoprzystankowej podróży tramwajem z Nowej Huty, gdzie mieszka, do centrum Krakowa.

Kolejną osobą nagrodzoną akwarelą Janusza Dziurawca był Mariusz Gryżewski, który od lat, opierając się zachodnim koncernom tworzy polskie marki. Prowadzone przez niego wydawnictwo MaxMedia rozpoczęło działalność w kwietniu 2002 roku jako wydawca magazynu "FAKTY Polityka Prawo Gospodarka", który z początkiem 2006 roku zmienił nazwę na "FAKTY Magazyn Gospodarczy", co pozostawało w zgodzie z wyznaczonym kierunkiem, jakim jest analizowanie i komentowanie trendów w polskiej gospodarce. W roku 2004 do wydawanych tytułów dołączył magazyn "VIP Polityka Biznes Fakty", który powstał z myślą o świecie high life'u, osobistościach polityki i biznesu, elitach intelektualnych, artystycznych i naukowych. "Chcemy być jak najlepszym intelektualnym i biznesowym partnerem dla czytelników, klientów oraz instytucji zajmujących się promocją polskiej gospodarki, biznesu i kultury.".

{gallery}15497{/gallery}

Poza wręczeniem akwareli Mariusz Gryżewski został udekorowany spiętą kotylionem szarfą, w której prezentował się znakomicie do końca uroczystości, zarówno na zdjęciach jak i wśród zaproszonych gości. Niestety, Marek Frąckowiak nie mógł uczestniczyć w bankiecie zorganizowanym na cześć nagrodzonych i ku żalowi wszystkich opuścił pospiesznie Muzeum Niepodległości. Okazało się, że wkrótce zaczyna próbę przed Festiwalem Era Schaeffera. Pozostałe osoby biorące udział w listopadowej edycji nagród portalu Kurier365 spędzili jeszcze wiele miłych chwil na rozmowach w kuluarach. Nieobecni mogą tylko żałować. Kolejna edycja wręczenia nagród portalu Kurier365.pl nastąpi w grudniu tego roku.

{jumi [*7]}

Więcej w tej kategorii: « Cisza Jak Ta Biesiada Literacka »

a