piątek, grudzień 09, 2022
Follow Us
sobota, 09 listopad 2013 10:20

Sensacyjne „Historie rodzinne" Wyróżniony

Napisane przez Małgorzata Kostro-Olechowska
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Przedstawiamy cztery fragmenty „Historii rodzinnych", niezwykłego, przełamującego gatunkowe konwencje filmu nominowanej do Oscara scenarzystki i reżyserki Sary Polley.

Poznajemy w nich jego głównych bohaterów - rodzinę autorki filmu - oraz samą reżyserkę, która w pasjonujący sposób odsłania kolejne warstwy rodzinnych mitów i wspomnień, by w końcu odkryć szokującą prawdę ukrywaną przez jej rodziców.

Fragment 1

W swoim filmie Sara Polley pokazuje, że prawda zawsze zależy od tego, kto ją przedstawia. Artystka, w podwójnej roli filmowca i detektywa, prowadzi śledztwo, mające odkryć sekrety jej własnej rodziny. Rozmawia z wieloma osobami, otrzymując szczere, ale najczęściej sprzeczne odpowiedzi na te same pytania.

Fragment 2

Przyglądając się swoim bliskim, reżyserce udało się dotrzeć do tego, co stanowi istotę wszystkich rodzin: to pełen paradoksów, problemów i miłości tygiel przeciwieństw splątany więzami, które trudno rozwiązać. W „Historiach rodzinnych" jest wszystko, czym żyje internet, portale plotkarskie i prasa bulwarowa - pisała o filmie Karolina Pasternak na www.stopklatka.pl.

Fragment 3

„Historie rodzinne", które okazały się sensacją festiwali w Wenecji i Toronto, trafią na ekrany polskich kin już 15 listopada.

Fragment 4

{jumi [*7]}

a