sobota, czerwiec 12, 2021
Follow Us
wtorek, 29 październik 2013 13:52

Groby bliskich można odnaleźć w internecie Wyróżniony

Napisała
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Jak znaleźć grób bliskiej osoby, gdy dawno, albo nigdy nie byliśmy nie byliśmy w miejscu jej pochówku?

Jeśli zarząd cmentarza zadbał o stworzenie bazy danych w internecie, można odszukać miejsce, gdzie pochowana jest  dana osoba. Wystarczy wejść na stroną cmentarza i wpisać w odpowiednim miejscu imię i nazwisko osoby, której grobu poszukujemy. Ogromny warszawski Cmentarz Północny ma taką bazę. Wpisujemy tam dane osoby zmarłej i pojawi się informacja o kwaterze, rzędzie i numerze grobu. W ten sposób bez problemu znalazłam miejsca, gdzie zostały pochowane bliskie mi osoby, na których pogrzebie nie udało mi się być. W internecie można znaleźć groby rodzinne, które odwiedzamy najczęściej raz w roku, w Święto Zmarłych lub w Dzień Zaduszny i nie pamiętamy gdzie dokładnie sie znajdują.

Coraz więcej polskich miast prezentuje na swoich stronach internetowe wyszukiwarki grobów. Pierwszym w Polsce miastem, w którym stworzono taki projekt był Poznań. Baza danych obejmuje groby znajdujące się na cmentarzach komunalnych miasta (http://www.poznan.pl/mim/necropolis/).

Poniżej wyszukiwarki grobów na dużych cmentarzach w Polsce:
Szczecin: http://cmentarze.szczecin.pl/cmentarze/chapter_11975.asp
Warszawa - Cmentarz Wojskowy, Północny i Południowy: http://www.cmentarzekomunalne.com.pl/mapa/; Cmentarz Wolski: http://nieobecni.com.pl/index.php?s=cmentarz&id=116;
Stare Powązki: http://www.starepowazki.pl/index.php
Lublin: http://cmentarze.lublin.eu/grobonet/
Kraków, Cmentarz Rakowicki: http://www.rakowice.eu/

lub ogólnopolska wyszukiwarka grobów: http://www.cmentarze24.pl/.

{jumi [*7]}

 

 

 

a