niedziela, grudzień 04, 2022
Follow Us
sobota, 26 czerwiec 2010 00:35

Nominacje do Zajdla ogłoszone Wyróżniony

Napisał
Oceń ten artykuł
(2 głosów)

Tegoroczne nominacje od Nagrody im. Janusza A. Zajdla zostały ogłoszone. Nominowani to m.in Anna Brzezińska, Jacek Dukaj, i Łukasz Orbitowski. Laureata wyłoni głosowanie na tegorocznym Polconie w Cieszynie.

 

Wśród nadesłanych nominacji w kategorii 'Powieść' znalazło się pięćdziesiąt tekstów czterdziestu trzech autorów opublikowanych przez czternaście różnych wydawnictw.Teksty, które otrzymały nominację w tej kategorii były wybierane przez 24,3 do 35,1% nominujących, w zależności od tekstu. Zgodnie z regulaminem Nagrody Komisja Nominacyjna kierując się formą wydania „Wrońca" Jacka Dukaja oraz liczbą głosów oddanych na ten utwór w poszczególnych kategoriach postanowiła, że będzie on traktowany jako powieść.

Nom{jumi [*4]}inowane powieści:
Letni deszcz. Sztylet, Anna Brzezińska (Agencja Wydawnicza RUNA)
Wroniec, Jacek Dukaj (Wydawnictwo Literackie)
Trzeci Świat, Maciej Guzek (Agencja Wydawnicza RUNA)
Przedksiężycowi, Tom 1 Anna Kańtoch (Fabryka Słów)
Święty Wrocław, Łukasz Orbitowski (Wydawnictwo Literackie)

 

W kategorii 'Opowiadanie' zgłoszono sto trzydzieści dwa utwory. Były to teksty sześćdziesięciu pięciu polskich autorów wydane w ubiegłym roku. Ukazały się one w sześciu czasopismach oraz w dwudziestu trzech antologiach i zbiorach opowiadań. Ze względu na rozkład głosów w tej kategorii Komisja Nominacyjna podjęła decyzję o nominowaniu za rok 2009 trzech utworów w kategorii opowiadanie. Teksty, które otrzymały nominację w tej kategorii były wybierane przez 12,5 do 23,5% nominujących (w zależności od tekstu).

Opowiadania:
Za godzinę powinna tu być, Jakub Małecki (w: Zaksięgowani, Powergraph)
Głowa węża, Łukasz Orbitowski (w: „Nowa Fantastyka" 10/2009)
Wszyscy jesteśmy Meekhańczykami, Robert M. Wegner (w: Opowieści z meekhańskiego pogranicza. Północ - Południe, Powergraph)

{jumi [*7]}

 

 

Powieść

Wśród nadesłanych nominacji w kategorii ‘Powieść’ znalazło się pięćdziesiąt tekstów czterdziestu trzech autorów opublikowanych przez czternaście różnych wydawnictw.

 

Teksty, które otrzymały nominację w tej kategorii były wybierane przez 24,3 do 35,1% nominujących (w zależności od tekstu).

 

Zgodnie z regulaminem Nagrody Komisja Nominacyjna kierując się formą wydania „Wrońca” Jacka Dukaja oraz liczbą głosów oddanych na ten utwór w poszczególnych kategoriach postanowiła, że będzie on traktowany jako powieść.

 

Opowiadanie

W kategorii ‘Opowiadanie’ zgłoszono sto trzydzieści dwa utwory. Były to teksty sześćdziesięciu pięciu polskich autorów wydane w ubiegłym roku. Ukazały się one w sześciu czasopismach oraz w dwudziestu trzech antologiach i zbiorach opowiadań.

 

Ze względu na rozkład głosów w tej kategorii Komisja Nominacyjna podjęła decyzję o nominowaniu za rok 2009 trzech utworów w kategorii opowiadanie.

 

Teksty, które otrzymały nominację w tej kategorii były wybierane przez 12,5 do 23,5% nominujących (w zależności od tekstu).

 

a