niedziela, kwiecień 11, 2021
Follow Us
×

Ostrzeżenie

JFolder::pliki: Ścieżka nie jest folderem. Ścieżka: /home/kur365/domains/kurier365.pl/public_html/images/15026.
×

Uwaga

There was a problem rendering your image gallery. Please make sure that the folder you are using in the Simple Image Gallery Pro plugin tags exists and contains valid image files. The plugin could not locate the folder: images/15026
środa, 09 październik 2013 11:18

Intrygujący twórca w Kadrze Wyróżniony

Napisane przez Informacja prasowa
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Intrygujący twórca w Kadrze Mat. pras.

Na wernisaż oryginalnej wystawy literacko-fotograficznej tajemniczego autora - ukrywającego się pod pseudonimem Jan Siwmir - Galeria KADR zaprasza 11. października w godzinach 18-20.

Tajemniczy autor  pisze o sobie w tych słowach: „Jan Siwmir – kryminalista, poeta, harcownik. Nikt nie wie, jak się do niego zwracać, ponieważ składa się z ... dwóch osób. Jest laureatem wielu konkursów literackich, co, miejmy nadzieję, Państwa nie zniechęci. Jako członek Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich upuszcza krwi zarówno sobie, jak i innym w prześmiewczych felietonach. Żeby się zrelaksować, wychodzi z aparatem fotograficznym na łąkę. Ukochał ślimaki, biedronki, kwiatki, pająki. W przeciwieństwie do ludzi mają one własne, niepowtarzalne twarze, z których nie trzeba zdzierać masek. Więcej na www.jansiwmir.com.".

Czy brzmi to poważnie? Nie. A jednak wystawa fotograficzno-literacka, której jest autorem należy do jak najbardziej poważnych i na serio. Rewelacyjne fotografie ze świata łąki ożenione z przypowieściami o nas samych, czasem z przymrużeniem oka, czasem pełne filozoficznej zadumy, słodko-gorzkie, niejednoznaczne.

„Witajcie w mojej bajce", tak zatytułował tę wystawę Jan Siwmir, ale to nie jest bajka, oj nie. To twarda, skrzecząca rzeczywistość, w której nie ma pozytywnych bohaterów.

{gallery}15026{/gallery}

Przedpremiera wystawy odbyła się 7. grudnia w Bielańskim Ośrodku Kultury w Warszawie. Trasa wystawy przewidziana na 2012 – 2015 rok, obejmuje nie tylko ośrodki kultury w Warszawie, ale także biblioteki, uczelnie, hotele, kawiarnie, kina i ośrodki wypoczynkowe w całej Polsce.

W Galerii KADR wystawa będzie gościć od 11. października do 5. listopada 2013 roku, a jej wernisaż w zaplanowany na 11. października w godz. 18-20 będzie zarazem spotkaniem autorskim intrygującego twórcy.

{jumi [*7]}

Więcej w tej kategorii: « Urodziny artystów Siostry gotują »

a