poniedziałek, marzec 20, 2023
Follow Us

Nawrocki

poniedziałek, 07 październik 2013 14:50

Pokazy przedpremierowe Życia Adeli Wyróżniony

Napisane przez Małgorzata Kostro-Olechowska
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Gutek Film zaprasza na pokazy przedpremierowe jednego z najbardziej oczekiwanych i jednocześnie kontrowersyjnych filmów tego roku - „Życie Adeli: Rozdział 1 i 2".

Wspaniała opowieść o miłości, tak o filmie Abdellatifa Kechiche mówił Steven Spielberg, szef jury festiwalu w Cannes, które przyznało mu Złotą Palmę.

Na giełdzie tytułów typowanych do najwyższych wyróżnień festiwalu ten film nie był szczególnie wysoko, m.in. właśnie ze względu na osobę szefa jury. Mało kto podejrzewał, że twórca m.in. „Indiany Jonesa", czy „Szczęk" nagrodzi odważną obyczajowo, ale kameralną historię o miłości. Spielberg, podobnie jak wielokrotnie swoimi filmami, potrafił jednak wszystkich zaskoczyć.

Z kolei reżyserka Lynn Ramsay i również jurorka dodawała: jedna z najpiękniejszych historii miłosnych w kinie ostatnich lat. Miłości, z którą każdy może się identyfikować, rozpoznać w niej swoje związki.

Zwiastun filmu: https://www.youtube.com/watch?v=3E-c_Er1jAo

„Życie Adeli" to odważna obyczajowo i pełna emocji historia wielkiej miłości. Film jest szeroko dyskutowany na całym świecie także za sprawą śmiałych kreacji młodych aktorek i wyjątkowo realistycznych scen erotycznych, które od czasu premiery są tematem gorących dyskusji.

Pierwsze zauroczenie, pierwszy seks, pierwsza miłość, pierwsze rozczarowanie. Życie Adeli zmienia się na zawsze, gdy spotka kilka lat starszą od siebie odważną i piękną Emmę. To właśnie dzięki niej odkryje w sobie kobietę. Dojrzeje, odnajdzie się, zagubi i znowu odnajdzie...

Październikowe pokazy przedpremierowe odbywać się będą w następujących kinach:

Warszawa - Kino Muranów: 9.10, 14.10

Warszawa – Kinoteka: 7.10

Poznań – Kino Muza: 11.10

Kraków – Kino Pod Baranami: 12.10

Łódź – Kino Charlie: 12.10

„Życie Adeli: Rozdział 1 i 2" trafi na ekrany polskich kin już 18 października.

{jumi [*7]}

a