poniedziałek, marzec 20, 2023
Follow Us

Nawrocki

sobota, 05 październik 2013 17:55

Labirynt w kinach

Napisane przez m.b./mat.pras.
Oceń ten artykuł
(0 głosów)


Film z Hugh Jackmanem i Jake’m Gyllenhaalem w rolach głównych znalazł się w trójce najlepiej ocenianych filmów tegorocznego festiwalu w Toronto.

“Labirynt” pokazuje najstraszniejszy koszmar, jaki może spotkać każdego rodzica. Dzięki niesamowitej umiejętności budowania atmosfery napięcia i strachu dzieło nawiązuje do największych filmów w historii kinematografii. Reżyser doskonale wiedział, jak stworzyć atmosferę napięcia, która jest w stanie wywołać gęsią skórkę. Niesamowite kreacje aktorskie to jedna z najmocniejszych stron “Labiryntu”. Jak pisał “The Hollywood Reporter” - popis aktorski Hugh Jackmana urasta bodaj do największej roli w jego filmowej karierze – Jackman po prostu nigdy nie był lepszy, niż w tej roli - zdeterminowanego ojca, zmuszonego zakwestionować swoje przekonania. Jackman daje tu z siebie wszystko. Z jednej strony jest urzekający, z drugiej - jego kreacja graniczy z furią podobną do jego roli w filmie “Wolverine”. Nominację do Oscara powinien dostać za ten film autor zdjęć - Roger Deakins. Wewnętrzny świat jakiegoś miasteczka w Pensylwanii to jeden z najbardziej uderzających obrazów roku.
Premiera 4.10.2013
Reżyseria: Denis Villeneuve
Obsada: Hugh Jackman („Nędznicy”, „X-Men”, „Prestiż”, „Australia”), Jake Gyllenhaal („Kod nieśmiertelności”, „Bogowie ulicy”, „Zodiak”), Melissa Leo („Niepamięć”, „Olimp w ogniu”, „Fighter”), Maria Bello („Sekretne okno”, „Historia przemocy”, „Duże dzieci”)

a