środa, czerwiec 19, 2024
Follow Us
piątek, 06 wrzesień 2013 14:16

Przedpremierowo i urodzinowo Wyróżniony

Napisała
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Przedpremierowo i urodzinowo www.gutekfilm.pl

Specjalne pokazy przedpremierowe filmu „Kongres" odbędę się 12 września – w rocznicę urodzin Stanisława Lema - w ramach cyklu „Kocham Kino w Multikinie". Jest to wspólne przedsięwzięcie Programu 2 TVP i Multikina. Ambasadorką projektu jest Grażyna Torbicka, autorka telewizyjnego magazynu „Kocham Kino".

W ramach Kocham Kino w Multikinie na wielkim ekranie prezentowane są najciekawsze, najbardziej dyskusyjne i najodważniejsze dzieła współczesnej kinematografii. Tym razem w repertuarze znalazł się film „Kongres" oparty na znanym opowiadaniu „Kongres futurologiczny" Stanisława Lema. W roli głównej występuje Robin Wright, której partnerują Harvey Keitel, Paul Giamatti, Jon Hamm i Danny Huston. Reżyserem filmu jest Ari Folman, który ma w swoim dorobku nominowany do Oscara film „Walc z Baszirem". Za stronę wizualną „Kongresu" odpowiada wybitny polski operator Michał Englert, a brawurowe sekwencje animowane w filmie zrealizowało polskie Orange Studio. Polskiego akcentu dodaje także koproducent filmu firma Opus Film.

W „Kongresie" zacierają się granice między rzeczywistością i fikcją: słynna aktorka Robin Wright, gra tu samą siebie. Mieszka z dwójką dorastających dzieci na rancho, z dala od cywilizacji, kiedy wielkie hollywoodzkie studio zwraca się do niej z niezwykłą propozycją. Wright może zostać „zeskanowana" dzięki zaawansowanej technologii cyfrowej, osiągając w każdym kolejnym filmie wieczną młodość. Od tej pory wszystkie jej role zagra wirtualna kopia. Decyzja, którą podejmuje kobieta, by móc dysponować nieograniczonym czasem dla najbliższych, okazuje się początkiem jej podróży przez świat przyszłości, w którym potężne studia filmowe i koncerny farmaceutyczne oferują totalne formy rozrywki, manipulując ludzką świadomością.

Film zostanie zaprezentowany na pokazach przedpremierowych 12 września w wybranych kinach sieci Multikino: Sopot, Bydgoszcz, Kielce, Kraków, Łódź, Poznań Stary Browar, Rzeszów, Szczecin, Warszawa Targówek, Warszawa Ursynów, Wrocław Pasaż, Zabrze.

Multikino w Sopocie odwiedzi reżyser filmu, Ari Folman oraz autor zdjęć Michał Englert. Spotkanie poprowadzi Grażyna Torbicka.

Start wszystkich projekcji: godz. 19.
www.gutekfilm.pl

{jumi [*7]}

 

a