poniedziałek, kwiecień 15, 2024
Follow Us
piątek, 30 sierpień 2013 12:48

Atrakcje Polconu 2013 Wyróżniony

Napisała
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Do 1 września można wziąć udział w setkach atrakcji podczas tegorocznej edycji Polconu. W programie XXVIII Ogólnopolskiego Konwentu Miłośników Fantastyki Polcon są warsztaty i panele dyskusyjne, dziesiątki sesji gier fabularnych, około 800 gier planszowych do wypożyczenia oraz wiele innych atrakcji. Prowadzą je fani z klubów miłośników fantastyki, grup kreatywnych, wydawnictw, portali branżowych i wykładowcy uniwersyteccy.

Wszystko to dzieje się w kilku budynkach kampusu głównego Politechniki Warszawskiej.

W budynku głównych umieszczono Blok literacki z literaturą fantastyczną, która jest najważniejszą częścią Polconu. Nieodłączną częścią bloku literackiego jest Gala Nagrody Fandomu Polskiego im. Janusza A. Zajdla, która w tym roku odbędzie się w Sali Kongresowej Pałacu Kultury i Nauki dokładnie o godzinie 20.30 w sobotę, 31 sierpnia. Nominację do tzw. Zajdla dostało 11 spośród 180 utworów.

Na tegorocznym Polconie działa też Blok horroru i grozy, Blok gier fabularnych (ponad sto godzin atrakcji) z Pucharem Mistrza Mistrzów czy Quentin, premierą polskiej edycji gry Vincenta Bakera Apocalypse World i Iron Space.

Jest również Blok komiksowy Fantasy Expo przygotowany we współpracy z wydawnictwem Egmont i warszawskim sklepem Komikslandia z Megakonkursem dotyczącym ponad 1000 pozycji komiksu klasycznego czy konkursami o uniwersach Marvela i DC.

W Sali interaktywnej i Funky Koval Zone można doznać ciekawych wrażeń audiowizualnych, jest też TrekSfera, Blok Star Wars z niespodziankami, Blok konkursowy na którym można zdobyć walutę konwentową i wymienić ją na nagrody od sponsorów.

W Budynku Targów i Nauki atrakcje są dostępne bezpłatnie dla wszystkich – nie tylko dla uczestników Polconu, a na krytym dziedzińcu na Targach Popkultury można zaopatrzyć sie w nieodzowne gadżety.

Festiwal Gier Planszowych i Towarzyskich odbywa się w ramach Kotła. Działa tam też powstała przy współpracy Klubu Agresor i grupy fanów z Games Room Teamu darmowa wypożyczalnia gier planszowych, gdzie można rozgrywać turnieje gier planszowych, zdobywać nagrody lub kibicować. W ramach bloku LARP odbywają się gry i prelekcje, sesje gier fabularnych i sesje w ramach Niespodziankowego RPG i Pucharu Mistrza Mistrzów. Częścią Kotła i Polconu są atrakcje dla dzieci - od malowania buziek, po rodzinne gry planszowe. W Bloku japońskim odbywają się prelekcje, panele, gry, konkursy oraz pokazy sztuk walki, lekcji kaligrafii czy dyskusje na temat mangi i anime. 

 

Polcon, najstarszy ogólnopolski konwent fanów fantastyki, to jedna z największych tego typu imprez w Europie i w Polsce. Stolica jest gospodarzem imprezy już po raz czwarty. Organizatorem tegorocznej edycji jest Stowarzyszenie Avangarda we współpracy z Samorządem Studentów Politechniki Warszawskiej, Studenckim Kołem Astronautycznym PW i innymi naukowymi kołami wydziałowymi Politechniki, Klubem Gier Planszowych Agresor i organizatorami Festiwalu Gier Planszowych „Kocioł" oraz Narodowym Centrum Kultury.

Wśród zaproszonych gości Polconu są m.in. prof. dr. hab. Edmund Wnuk-Lipiński, Marek Baraniecki, Michał i Piotr Cholewa, Jakub Ćwiek, Tomasz Kołodziejczak, Anna Kańtoch, Rafał Kosik, Marcin Mortka, Maciej Parowski, Robert M. Wegner, Andrzej Zimniak, a także Jadwiga Zajdel, wdowa po Januszu Zajdlu oraz Lavie Tidhar - ubiegłoroczny laureat World Fantasy Award i John Clute - jeden z najwybitniejszych krytyków i badaczy fantastyki naukowej, redaktor naczelny „The Encyclopedia of Science Fiction".

www.polcon.waw.pl

{jumi [*7]}

 

 

a