środa, luty 08, 2023
Follow Us

Nawrocki

piątek, 23 sierpień 2013 10:51

„Sugar Man" na DVD Wyróżniony

Napisane przez Małgorzata Kostro-Olechowska
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Laureat Oscara i najczęściej nagradzany film 2013 roku. Opowieść o niezwykłym splocie wydarzeń, a także o nadziei, inspiracji i potędze muzyki, czyli „Sugar Man" stał się niespodziewanym przebojem w polskich kinach – blisko 90 tysięcy widzów. Film trafi na DVD 20 września.

Na płycie, oprócz samego nagrodzonego Oscarem dokumentu, znajdzie się też ponad półgodzinny „making of" oraz fragment koncertu Sixto Rodrigueza z Phoenix, podczas którego bohater filmu wykonuje piosenkę „Sugar Man".

„Sugar Man" stał się fenomenem nie tylko w polskich kinach. Również ścieżka dźwiękowa z filmu, składająca się z kilkunastu piosenek Rodrigueza, okazała się wielkim przebojem. Płyta „Searching For Sugar Man" od razu trafiła na listę najlepiej sprzedających się albumów w Polsce i pozostaje tam już od dwudziestu pięciu tygodni! Wystarczył miesiąc, aby krążek uzyskał w naszym kraju status Złotej Płyty. Album z czternastoma piosenkami Rodrigueza był przez dłuższy czas najlepiej sprzedającą się płytą z muzyką filmową w Polsce. Do chwili obecnej rozeszło się blisko 20 tysięcy sztuk ścieżki dźwiękowej!

„Sugar Man" to prawdziwa historia człowieka, który nie wiedział, że jest gwiazdą - prawie całe życie przepracował, podejmując się najcięższych prac fizycznych, podczas gdy na drugim końcu świata był idolem milionów ludzi, sławniejszym niż The Rolling Stones. Tę niezwykłą historię Sixto Rodrigueza postanowił opowiedzieć Malik Bendjelloul, który by zrealizować „Sugar Mana" zrezygnował z pracy reportera w szwedzkiej telewizji. Gotowy film zmienił życie zarówno muzyka, jak i samego reżysera...

Film na płycie DVD trafi do szerokiej dystrybucji, będzie go można również kupić w internetowym sklepie Gutek Film w przedsprzedaży od 1 września tutaj.
{jumi [*7]}

a