środa, kwiecień 17, 2024
Follow Us
×

Ostrzeżenie

JFolder::pliki: Ścieżka nie jest folderem. Ścieżka: /home/kur365/domains/kurier365.pl/public_html/images/14473.
×

Uwaga

There was a problem rendering your image gallery. Please make sure that the folder you are using in the Simple Image Gallery Pro plugin tags exists and contains valid image files. The plugin could not locate the folder: images/14473
poniedziałek, 19 sierpień 2013 16:05

O Kobiecej Reprezentacji Bezdomnych Wyróżniony

Napisane przez OKI
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Nad Jeziorem Maltańskim w Poznaniu odbyła się premiera książki opowiadającej o dziewczynach z kobiecej kadry bezdomnych i ich trudnej drodze do normalnego życia.

Mistrzostwa Świata Bezdomnych w Piłce Nożnej Ulicznej po raz pierwszy odbyły się w Polsce i po raz pierwszy wzięła w nich udział Polska Kobieca Reprezentacja Bezdomnych złożona z młodych dziewczyn po życiowych przejściach. To im poświęcona jest niezwykle poruszająca książka Agnieszki Żądło-Jadczak.
„Zbierając materiał, ciągle zastanawiałam się, ile siły tkwi w człowieku, aby mógł podnieść się z dna. Jak długa jest droga od alkoholu i narkotyków, trudnych relacji, przemocy, kłopotów z prawem do normalnego życia, do sportu" – przyznaje autorka.
Bohaterki mówią o sobie mocno, „bez ściemy", bez gładkich formułek. Czasami aż nie chce się wierzyć, że będąc tak młodą osobą, można mieć już tyle złego w bagażu życiowych doświadczeń. Wspólnym mianownikiem ich życiorysów staje się powołanie do drużyny Reprezentacji Bezdomnych w Piłce Nożnej Ulicznej. Piłka staje się dla nich nadzieją na lepsze życie lub zwieńczeniem pewnego etapu na drodze ku normalności, szczęściu. Bohaterki wracają tym samym do życiowej gry, a gra na piłkarskim boisku ma im w tym pomóc.
Opowieści dziewczyn uzupełnia rozmowa z ich trenerem, Tomaszem Figlarzem, który mówi o własnych doświadczeniach życiowych i sportowych – sam dwukrotnie uczestniczył w Mistrzostwach Świata Bezdomnych jako zawodnik. Wie, jak piłka potrafi zmienić życie i że hasło przewodnie mistrzostw („Football can change the world" – „Piłka może zmieniać świat") nie jest tylko pustym sloganem, a najważniejsza w piłce nożnej bezdomnych i tak jest walka ze samym sobą.
Książkę jest dostępna w wybranych księgarniach od 20 sierpnia br.; możliwość składania zamówień drogą elektroniczną: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub telefonicznie pod numerem telefonu 693 893 501.

{gallery}14473{/gallery}

O autorce:
Książką „Znowu w grze" debiutuje Agnieszka Żądło-Jadczak, dziennikarka „Dobrego Znaku" i „Kuriera Warszawskiego". Choć ma już w swoim dorobku wydany w 2009 roku zeszyt poetycki pt. „Ab ovo" i kilka wygranych konkursów literackich, opowieść o Reprezentacji Kobiet Bezdomnych to jej pierwsze kroki na polu twórczości prozatorskiej.


Wydawnictwo Kaligrafia:
„Znowu w grze" to także pierwsze dzieło nowego Wydawnictwa Kaligrafia mającego siedzibę w Zielonce. Wyróżnikiem firmy ma być stosowanie czcionek pisma ręcznego w publikacjach. W nowo wydanej książce, znajdziemy „ręczne napisane" fragmenty wypowiedzi oraz barwne fotografie przedstawiające bohaterki w dwóch odsłonach - „cywilnej" i sportowej.
www.wydawnictwokaligrafia.pl

{jumi [*7]}

 

Więcej w tej kategorii: « "Dziękujemy, Holandio" LOT Mobile »

a