piątek, grudzień 02, 2022
Follow Us
poniedziałek, 29 lipiec 2013 15:28

"Miłość" na festiwalach Wyróżniony

Napisane przez Małgorzata Kostro-Olechowska
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Już 9. sierpnia na ekrany polskich kin wejdzie jeden z najgłośniejszych polskich filmów ostatniego roku - „Miłość" o legendarnym zespole jazzowym w reżyserii Filipa Dzierżawskiego. Jeszcze przed kinową premierą publiczność będzie miała szansę zobaczyć „Miłość" na dwóch filmowych festiwalach.

2. sierpnia zostanie ona pokazana podczas odbywającego się w Kazimierzu Dolnym festiwalu Dwa Brzegi w sekcji Muzyka Moja Miłość. Reżyser filmu, Filip Dzierżawski, oraz Tymon Tymański będą gośćmi imprezy i spotkają się z widzami dzień później, 3. sierpnia w festiwalowym Cafe Kocham Kino. Spotkanie z nimi poprowadzi Grażyna Torbicka. Z kolei 3. i 5. sierpnia „Miłość" wyświetlana będzie na poznańskim festiwalu Transatlantyk, któremu szefuje Jan A.P. Kaczmarek. Pozostałe pokazy przedpremierowe odbędą się w następujących miastach:

Wrocław – Kino Nowe Horyzonty – 2. sierpnia, godz. 20;

Kraków – Kino Pod Baranami – 2. sierpnia, godz. 19;

Szczecin – Kino Pionier – 2. sierpnia, godz. 20.30

Katowice – Kino Światowid – 3. sierpnia, godz. 12.30

To jeden z najwybitniejszych polskich filmów dokumentalnych ostatnich lat, zwycięzca tegorocznego Krakowskiego Festiwalu Filmowego i laureat nagrody publiczności. Rozgrywająca się na przestrzeni dwóch dekad, pasjonująca opowieść o pięciu wybitnie uzdolnionych muzykach - Tymańskim, Trzasce, Możdżerze, Olterze i Sikale.

To też historia młodości, mierzenia się z przeciwnościami, wspólnych szaleństw, rywalizacji, wielkich przyjaźni, konfliktów i rozczarowań. Pasjonujący film o pięciu przyjaciołach, którzy stworzyli zespół i zrobili muzyczną rewolucję.

www.gutekfilm.pl

{jumi [*7]}

a