czwartek, czerwiec 20, 2024
Follow Us
×

Ostrzeżenie

JFolder::pliki: Ścieżka nie jest folderem. Ścieżka: /home/kur365/domains/kurier365.pl/public_html/images/14191.
×

Uwaga

There was a problem rendering your image gallery. Please make sure that the folder you are using in the Simple Image Gallery Pro plugin tags exists and contains valid image files. The plugin could not locate the folder: images/14191
piątek, 26 lipiec 2013 09:42

Wadliwe szczepionki wycofane Wyróżniony

Napisała
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Inspekcja farmaceutyczna uspokaja, że wadliwe szczepionki znajdujące się w wycofanej z obrotu serii, nie mogły zostać podane dzieciom.

- Ta wada jakościowa polega na zmianie wyglądu szczepionki i fachowy personel medyczny, jakim niewątpliwie są pielęgniarki, nigdy nie podałby tak wyglądającej szczepionki - oceniła minister Zofia Ulz, Główny Inspektor Farmaceutyczny, podczas wczorajszej, 24 lipca, konferencji prasowej.

Dodała, że po pierwsze pielęgniarki wiedzą, jak szczepionka powinna wyglądać, a po drugie wygląd tych preparatów był tak zmieniony, że nie przeszłyby przez igłę strzykawki: - Tę wadę zgłosiły właśnie panie pielęgniarki, które zauważyły, że szczepionka nie wygląda tak, jak powinna, zabezpieczyły ją i zgłosiły do wojewódzkiego inspektoratu, gdzie zostały pobrane próbki i wysłane do badania.

Próbki obu szczepionek zostały przekazane do zbadania przez Narodowy Instytut Zdrowia Publicznego - Państwowy Zakład Higieny.

Główny Inspektor Farmaceutyczny już 18 lipca wydał decyzję o wycofaniu z obrotu serii UFA 12001 szczepionki przeciwko wirusowemu zapaleniu wątroby typu B (Euvax B) oraz serii C4007 AK szczepionki przeciwko błonicy, tężcowi i krztuścowi (Tripacel).

{gallery}14191{/gallery}

Zgłoszeń o wadliwości szczepionek dokonano w Krakowie. Małopolski sanepid wraz z wojewódzką inspekcją farmaceutyczną prowadzą kontrolę warunków przechowywania szczepionek, co mogło stanowić przyczynę powstania wady w wyglądzie preparatu.
http://www.rynekzdrowia.pl

{jumi [*9]}

a