poniedziałek, kwiecień 15, 2024
Follow Us
poniedziałek, 24 czerwiec 2013 13:01

Nominacje w Grawitacji Wyróżniony

Napisane przez Mat. pras.
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Nominacje w Grawitacji www.zajdel.art.pl

W imieniu organizatorów serdecznie zapraszamy na uroczystość ogłoszenia nominacji do Nagrody Literackiej im. Janusza A. Zajdla za rok 2012, która odbędzie się 25 czerwca w warszawskiej Klubokawiarni Grawitacja (ul. Browarna 6) o godz. 18.

Podczas trwania uroczystości poznamy utwory, które będą rywalizować o najważniejszą nagrodę w dziedzinie polskiej fantastyki. Nagrodę szczególną, ponieważ zarówno o nominacjach, jak i wyborze laureatów, decydują sami czytelnicy.

W tym roku Nagroda im. Janusza A. Zajdla zostanie przyznana po raz 29. Do tej pory uhonorowano nią w sumie czterdzieści cztery utwory – powieści i opowiadania.

Wśród laureatów rekordzistą jest Jacek Dukaj, który otrzymał szesnaście nominacji do Nagrody, a statuetkę laureata odbierał już sześciokrotnie, wyprzedzając tym samym Andrzeja Sapkowskiego, Rafała A. Ziemkiewicza, Annę Brzezińską, Marka S. Huberatha, Tomasza Kołodziejczaka, Jarosława Grzędowicza, Rafała Kosika czy prof. Edmunda Wnuka-Lipińskiego.

Laureatów Nagrody im. Janusza A. Zajdla za 2012 r. poznamy podczas Polconu, najważniejszego zlotu miłośników fantastyki z całej Polski. Tegoroczna, XXVIII edycja tego wydarzenia odbędzie się w dniach 29 sierpnia – 1 września na terenie Kampusu Politechniki Warszawskiej.

www.zajdel.art.pl

www.polcon.waw.pl

{jumi [*7]}

a