sobota, grudzień 09, 2023
Follow Us
czwartek, 13 czerwiec 2013 13:44

Kopernik po godzinach Wyróżniony

Napisała
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Kopernik po godzinach www.kopernik.org.pl


Na kolejne spotkanie tylko dla dorosłych czyli „Kopernik po godzinach. Zaprasza Samsung" organizatorzy zapraszają do Centrum Nauki Kopernik 20 czerwca. Motywem przewodnim wieczoru będzie powieść „Zbrodnia i kara".

W wybrane czwartki - od maja do grudnia - Centrum Nauki Kopernik zaprasza na szczególne wydarzenia, które gwarantują świetną zabawę, ciekawy program i niestandardowe podejście do nauki. W ofercie zagadnienia ciekawe zarówno dla humanistów, jak i miłośników nauk ścisłych. Wszystko blisko życia i na czasie. Poza zwiedzaniem galerii, będą dodatkowe atrakcje: warsztaty, projekcje filmów, spektakle, gry, wykłady, spotkania z ekspertami, koncerty i napoje wyskokowe.
Każdy wieczór składa się z kilku krótkich 10-30-minutowych interaktywnych działań rozrywkowych, symultanicznie odbywających się w przestrzeniach Centrum. Także Planetarium Niebo Kopernika zmieni swój repertuar: w programie pokazy nieba na żywo nawiązujące do tematu danego wieczoru.

 

"Zbrodnia i kara", 20 czerwca 2013 r.
Przestępczość towarzyszy ludzkości od zarania dziejów, jest nieodłącznym elementem naszej kultury i cywilizacji. Od mniej więcej dwustu lat walka z przestępczością przybrała ramy instytucjonalne: w kolejnych krajach Europy powstawały służby policyjne, z czasem zaczęła wspierać je nauka. Daktyloskopia, medycyna sądowa, balistyka, toksykologia to tylko kilka z wielu nowych dziedzin nauki, które powstały po to, by wykrywać zbrodnie.
Bilet na www.bilety.kopernik.org.pl (imprezy specjalne).
www.kopernik.org.pl

{jumi [*7]}

Więcej w tej kategorii: « Koncerty w Ogrodzie Saskim Smykofonia »

a