wtorek, maj 28, 2024
Follow Us
piątek, 24 maj 2013 15:49

Festiwal Biegowy Wyróżniony

Napisała
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Festiwal Biegowy www.festiwalbiegowy.pl

Festiwal Biegowy, rozgrywany przy okazji Forum Ekonomicznego w Krynicy, polega na przebiegnięciu 60 kilometrów w ciągu trzech dni - od 6 do 8 września - w pięciu biegach: Krynickiej Mili, Biegu Nocnym, Życiowej Dziesiątce i Szybkiej Trójce, oraz Koral Maratonie. Główna nagroda to 15 000 zł. Organizatorzy zapraszają też do udziału w Iron Run – czyli pucharze Festiwalu Biegowego dla biegaczy z „żelazną" kondycją.

Kolejne etapy wyzwania rozgrywane są na zasadach biegu pościgowego. W ciągu trzech dni biegacze wystartują w pięciu biegach o łącznej długości 60 kilometrów, a wszystko to na niezwykle selektywnych trasach Beskidu Sądeckiego.

W skład rywalizacji wchodzą biegi:
• Piątek, 6 września: Krynicka Mila i Bieg Nocny
• Sobota, 7 września: Życiowa Dziesiątka i Szybka Trójka
• Niedziela, 8 września: Koral Maraton

Od drugiego etapu - Biegu Nocnego, wszystkie wyścigi będą rozgrywane na zasadach biegu pościgowego - zawodnicy będą wybiegać na trasę z przewagą czasową, uzyskaną we wcześniejszej rywalizacji. Na drugi i każdy kolejny etap aktualnie prowadzący w klasyfikacji kobiet i mężczyzn ruszać będą w specjalnej, żółtej koszulce lidera klasyfikacji. Zwycięzcami całych zawodów pucharowych zostaną zawodnik i zawodniczka, którzy uzyskają najlepszy czas łączny we wszystkich pięciu biegach. Opłata startowa wynosi 100 zł. Zapisy trwają.

Nagrody otrzyma osiem najlepszych kobiet i mężczyzn:
1 miejsce: 15 000 zł
2 miejsce: 10 000 zł
3 miejsce: 6 000 zł
4 - 8 miejsce: 5.000 zł do 1000 zł.
www.festiwalbiegowy.pl

{jumi [*9]}

a