wtorek, maj 17, 2022
Follow Us
środa, 15 maj 2013 17:09

Festiwal w Cannes i "Wielki Gatsby" Wyróżniony

Napisane przez AM
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Tegoroczny Międzynarodowy Festiwal Filmowy w Cannes otworzy film "Wielki Gatsby" Baza Luhrmanna, z Leonardo DiCaprio w tytułowej roli. Pierwsze w Polsce pokazy "Wielkiego Gatsby'ego" odbędą się w Kinie Atlantic 15 maja - 15 minut po europejskiej premierze filmu na Gali Otwarcia Festiwalu.

Bohaterem filmu jest Nick (Tobey Maguire), który marzy o karierze pisarza. Podążając za swoim amerykańskim snem, zamieszkuje w sąsiedztwie tajemniczego, urządzającego liczne przyjęcia milionera Jaya Gatsby'ego. Pochłania go czarujący świat niezwykle zamożnych ludzi, ich iluzji, miłości i kłamstw. W obsadzie wielkie gwiazdy światowego kina: Leonardo DiCaprio, Carey Mulligan i Tobey Maguire. Ekranizacja powieści F. Scotta Fitzgeralda kosztowała 104,5 mln dolarów.

Festiwal odbywa się od 1946 w położonym na francuskim Lazurowym Wybrzeżu mieście Cannes. Na tegoroczny Festiwal przyjechało około 35 tysięcy osób ze świata filmu i ponad 4 tysiące dziennikarzy. Najważniejszą nagrodą przyznawaną podczas Festiwalu jest Złota Palma (Palme d'Or) dla najlepszego filmu.

www.filmweb.pl
www.festival-cannes.fr
www.festival-cannes.com

{jumi [*7]}

 

a