sobota, grudzień 03, 2022
Follow Us
sobota, 11 maj 2013 14:29

"Envolée Chromatique" w Toruniu Wyróżniony

Napisane przez AM
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
"Envolée Chromatique" w Toruniu http://torunmiasto.pl

"Envolée Chromatique", widowisko stworzone przez francuskich twórców, entuzjastycznie przyjęte podczas Festiwalu Sztuki Ulicznej w Angers i największego europejskiego festiwalu światła w Lyonie, zostanie zaprezentowane 11 maja o 21.30 na Bulwarze Filadelfijskim w Toruniu.

Podczas przedstawienia muzycy i aktorzy unoszą się nad publicznością na powietrznych obiektach na wysokości dochodzącej do 50 metrów oraz poruszają się na 4,5-metrowych szczudłach. Dzięki temu przedstawienie widoczne jest z każdego miejsca, a jego rozmach potęgują sztuczne ognie. Przedstawienie realizowane od 2008 roku dotychczas obejrzało 150 tysięcy widzów na całym świecie.

Spektakl zgodnie z wizją artystów odbędzie się na Bulwarze Filadelfijskim, jego tłem będzie panorama Starego Miasta i Wisły. W przedstawieniu zostanie wykorzystana muzyka na żywo łącząca różne style ze współczesnymi brzmieniami.

Po widowisku "Envolée Chromatique" odbędzie się niezwykły koncert muzyków pod kierunkiem Ryszarda Bazarnika, którzy grają wbrew prawu grawitacji, stojąc na pionowej scenie.

Organizatorami wydarzenia są Urząd Miasta Torunia i Toruńska Agenda Kulturalna. Wstęp wolny.

www.envoleechromatique.com

{jumi [*7]}

Więcej w tej kategorii: « Artyści o sobie... Impact Festival »

a