wtorek, listopad 28, 2023
Follow Us

Rakowiecka 37 - "Widzenie na Rakowieckiej" z Andrzejem Stryjewskim

sobota, 13 kwiecień 2013 13:39

Poland Bike Marathon w Twierdzy Modlin Wyróżniony

Napisane przez Mat. pras.
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Poland Bike Marathon w Twierdzy Modlin www.nowydwormaz.pl

Poland Bike Marathon wraca do Twierdzy Modlin w Nowym Dworze Mazowieckim. W niedzielę 14 kwietnia Poland Bike zawita piąty raz z rzędu do Nowego Dworu Mazowieckiego. Przed rywalizacją kolarzy zostanie rozegrany bieg terenowy, zaliczany do nowego cyklu na Mazowszu „Speed Cross", na trasie liczącej 10 km.

Trasa inauguracyjnego, pierwszego etapu tegorocznego cyklu LOTTO Poland Bike Marathon znów połączy „jedną klamrą" Nowy Dwór Mazowiecki, Zakroczym i Pomiechówek, trzy kultowe miejscowości od początku związane z Poland Bike Marathon.

Na starcie pojawią się również miłośnicy biegania. - Postanowiliśmy jeszcze udoskonalić to, co było najlepsze. Przygotowaliśmy ponownie malowniczą, techniczną i niezwykle urozmaiconą trasę, która poprowadzi przez piękne nadwiślańskie lasy i wąwozy. Będzie absolutnie wszystko, czego zapragnie dusza maratończyka na rowerze górskim. Spotkamy wszystkie rodzaje nawierzchni, czyli asfalt, bruk, piach, szuter, trawa i glina. Przygotujcie się na dużą dawkę kolarskich emocji – mówi organizator LOTTO Poland Bike Marathon Grzegorz Wajs.

To będzie jeden z najbardziej „górzystych" maratonów w tegorocznym cyklu LOTTO Poland Bike Marathon. Sporo technicznych zjazdów i podjazdów. Będą przejazdy przez imponujące fortyfikacje Twierdzy Modlin. Każdy też będzie mógł zmierzyć się z "Wajsgórą", wymagającym podjazdem w okolicach Modlina. Do pokonania będą malownicze szlaki w lasach wzdłuż Wkry i zapierające dech w piersiach wąwozy w pobliżu Zakroczymia. Na trasie czekają również pofałdowane przestrzenie wokół lotniska w Modlinie.

Miasteczko Poland Bike, Biuro Zawodów, start i meta maratonu znajdą się, tak jak przed rokiem, przy Bramie Ostrołęckiej w historycznych murach Twierdzy Modlin. Rywalizacja tradycyjnie na trzech dystansach: MAX (55 km), MINI (30 km) oraz FAN (7 km - dla uczniów i uczennic szkół podstawowych, otwarte mistrzostwa Nowego Dworu Mazowieckiego). Na terenie Miasteczka Poland Bike swoje wyścigi Mini Cross będą mieli też najmłodsi w wieku 2-4 i 5-7 lat.

I etap LOTTO Poland Bike Marathon w Nowym Dworze Mazowieckim organizowany jest we współpracy z Urzędem Miejskim w Nowym Dworze Mazowieckim i Nowodworskim Ośrodkiem Sportu i Rekreacji.

Podczas maratonu będzie funkcjonował elektroniczny system pomiaru czasu (start i meta) oraz na trasie kontrolna mata elektronicznego pomiaru czasu. W Miasteczku Poland Bike będzie można skorzystać z bezpłatnego serwisu rowerowego sklepu Decathlon (regulacje sprzętu, hamulce, przerzutki, wymiana dętek, serwis postartowy) oraz z bezpłatnego, profesjonalnego masażu Policealnej Szkoły Medycznej nr 4 z Warszawy. Dla wszystkich uczestników maratonu bufety na trasie i w Miasteczku Poland Bike („kolarski makaron", ciasta, ciasteczka, owoce, batony, napoje itp.). Dla dzieci – Chatka Małolatka (malowanie buziek, zajęcia i zabawy plastyczne, edukacyjne i integracyjne konkursy pod okiem wyspecjalizowanych animatorów).

LOTTO Poland Bike Marathon 2013

Skrzeszew (prolog), Nowy Dwór Mazowiecki (14.04), Otwock (12.05), Legionowo (26.05), Wąchock (09.06), Góra Kalwaria (07.07), Długosiodło (21.07), Międzyrzec Podlaski (04.08), Kozienice (11.08), Węgrów (25.08), Płock (08.09), Ostrów Mazowiecka (29.09), Warszawa Wawer (13.10).

www.polandbike.pl

www.nowydwormaz.pl

{jumi [*9]}

a