poniedziałek, kwiecień 15, 2024
Follow Us
poniedziałek, 17 maj 2010 22:12

Tricon, Eurocon, Parcon, Polcon 2010 Wyróżniony

Napisał
Oceń ten artykuł
(1 głos)
Logo Triconu na tle konstelacji sztucznych ogni z Polconu 2008 Logo Triconu na tle konstelacji sztucznych ogni z Polconu 2008 Tomasz Brzozowski

Trzy w jednym, Tricon 2010 czyli Eurocon, Parcon i Polcon. Czesi, Słowacy i Polacy. Największy europejski konwent miłośników SF, fantastyki, fantasy, gier, komiksu oraz filmu odbędzie się od 26 do 29.08.2010 w Cieszynie. Tym polskim i tym czeskim. Fanom fantastyki zagra Jaromir Nohavica.

Głównym{jumi [*4]}i wydarzeniami Triconu 2010 będą ceremonia otwarcia w formie parady postaci fantastycznych oraz ceremonia wręczenia nagród. Nagrody Fandomu Polskiego im. Janusza A. Zajdla – będzie to jej XXV edycja - oraz nagród czeskich i słowackich miłośników fantastyki im. Karla Čapka oraz Mlok i Ludvik.

 

Topologia konwentów SF zaczyna się od malutkich kawiarnianych kilkunastoosobowych spotkań po ogromne imprezy jak Worldcon, który gromadzi kilka tysięcy uczestników. Eurocon to największe święto miłośników SF na kontynencie europejskim. To spotkanie fanów zainteresowanych literaturą, sztuką, grami, filmem i wszystkimi aktywnościami którym można przypiąć łatkę „fantastyczne”. Organizatorzy Triconu 2010 spodziewają się, że tegoroczny konwent, który przygotowują wspólnie Czesi, Słowacy i Polacy, a który odbywać się będzie w Cieszynie po obydwu stronach granicy, odwiedzi nawet 2000 osób. Tegoroczny konwent skupia w sobie trzy imprezy fanowskie: Eurocon - największy europejski konwent, Parcon - główny konwent fanów SF z Republiki Czeskiej i Słowacji oraz Polcon - największe święto polskich fanów.

Bogaty program podzielony został na „nitki tematyczne” i obejmuje: nitkę literacką (razem z sesjami autografów oraz spotkaniami z autorami przy kawie), nitkę naukowo-tolkienowską, konkursową, nitkę fanowską, kinową, mangowo-komiksową oraz nitkę grową (gry RPG, planszówki, karacianki oraz LARPy). Więcej o nitkach programowych, a w zasadzie o prawdziwym kobiercu programowym napiszemy niebawem na portalu Kurier365.pl.

Oficjalne strony Triconu kliknij tutaj...

O nominacjach do Nagrody im. Janusza A. Zajdla czytaj tutaj...

Elektroniczny formularz nominacji do Nagrody im. Janusza A. Zajdla tutaj...

Wywiad z Witoldem Siekierzyńskim prezesem Związku Stowarzyszeń Fandom Polski tutaj...

{jumi [*7]}a