niedziela, lipiec 21, 2024
Follow Us
środa, 06 marzec 2013 10:49

Primabalerina Anastazja Wołoczkowa w Pałacu Wyróżniony

Napisała
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Primabalerina Anastazja Wołoczkowa w Pałacu www.volochkova.ru

28 kwietnia w Sali Kongresowej PKiN w Warszawie odbędzie się premierowy koncert rosyjskiej primabaleriny Anastazji Wołoczkowej, największej gwiazdy w historii baletu, autorki i wykonawczyni unikatowych programów solowych.

Anastazja Wołoczkowa jest Zasłużoną Artystką Rosji, Primabaleriną Teatru Bolszoj, Teatru Marińskiego, Teatru Baletu Jurija Grygorowicza, laureatką Międzynarodowego Konkursu Serge Lifar i posiadaczką nagrody «Złoty lew».
W 2001 roku Anastazja Wołoczkowa pracowała z Derkiem Deanem i Alberto Alonso w English National Ballet. W następnym roku zdobyła Prix Benois de la Danse. Jest autorką i wykonawczynią unikalnych solowych programów koncertowych.

Była "twarzą" szwajcarskiego domu jubilerskiego Chopard oraz szwajcarskiego producenta ekskluzywnych zegarków Rado. Jej uroda spowodowała zamieszanie na wyborach Miss Rosji. Wołoczkowa była tam jurorką, ale po ogłoszeniu werdyktu to jej, a nie zwyciężczyni Oksanie Fiodorowej, przyszłej miss świata, próbowano wręczać kwiaty

Nowe taneczne super show Anastazji Wołoczkowej, które przedstawi polskiej publiczności – to zaczarowujące połączenie wyrazistych tanecznych i wokalnych kompozycji. Kaskada nieprawdopodobnie pięknych podpór, niespodziewanych tricków akrobatycznych i bajkowej muzyki. Każde wystąpienie stanowi minihistorię z własną dramaturgią i przeżyciami.

Będzie to «nowa» Wołoczkowa, tańcząca w nowym stylu, ze swoim utalentowanym i niezrównanym akrobatycznym baletem, która przeniesie widzów w bajkowy i hipnotyzujący świat.

Anastazja Wołoczkowa jest również jurorką w Tańcu z Gwiazdami w Rosji. Gwiazda nie tylko tańczy, ale również śpiewa utwory specjalnie napisane dla niej przez najlepszych rosyjskich kompozytorów.

Na Warszawskiej scenie w Sali Kongresowej artystka przedstawi nowe przedstawienie Show "Nowy wiek". Wystąpi ze swoim baletem akrobatycznym, z solistą baletu Teatru Bolszoj, z solistami moskiewskich teatrów operowych oraz duetem skrzypcowym "Vibracia".

Anastazja Wołoczkowa wystąpi 28 kwietnia 2013 roku o godz. 19 w Sali Kongresowej PKiN w Warszawie.

www.volochkova.ru

{jumi [*7]}

a