środa, listopad 29, 2023
Follow Us
wtorek, 26 luty 2013 13:06

SAE Aero Design 2013 Wyróżniony

Napisała
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

15 marca drużyny z całego świata zmierzą się w prestiżowych zawodach dla młodych konstruktorów SAE Aero Design East 2013. Polskę będzie reprezentować zespół Jet Stream z Politechniki Wrocławskiej.

Studenci z zespołu Jet Stream wezmą udział w konkursie już po raz piąty. Wykonane przez nich samoloty wystartują w klasie regular oraz micro. Modele zaprojektowano i przetestowano w komputerze, pomniejszono w skali 1:10 (regular) oraz 1:5 (micro) i przetestowano w tunelu hydrodynamicznym na Politechnice Wrocławskiej. Następnie wszystkie części wycięto laserem na obrabiarce numerycznej. Dzięki niezwykłej precyzji wykonania wszystkie elementy pasują do siebie idealnie, a – jak zapewniają studenci – modele składa się łatwo jak klocki lego.

W SAE Aero Design East bierze udział 75 zespołów z całego świata, walczących o tytuł najlepszego zespołu młodych inżynierów konstruktorów lotniczych. Celem projektu jest wykonanie zdalnie sterowanego modelu samolotu, mającego za zadanie podnieść określony ładunek (możliwie największy). Każdy etap działań jest równie ważny, ponieważ zależy od niego powodzenia całego projektu. V edycja konkursu odbędzie się w dniach 15-17 marca 2013 roku w Fort Worth w Teksasie. Organizatorem mistrzostw jest firma Lockheed Martin.

Źródło: Politechnika Wrocławska
http://lotniczapolska.pl
www.aerodesign.pwr.wroc.pl

{jumi [*9]}

a