środa, luty 08, 2023
Follow Us
×

Ostrzeżenie

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 125.

Nawrocki

piątek, 08 luty 2013 10:03

Ill Manors

Napisane przez
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

W U.K. nie dzieje się dobrze. Kryzys gospodarczy przekłada się na pogarszającą się sytuację ludzi z nizin społecznych. Bieda popycha ludzi do najgorszych zachowań. Najbardziej narażone, na przemoc i zbrodnię, są środowiska emigrantów.

To najbiedniejsza część społeczeństwa angielskiego. Wśród niej plenią się patologie. Handel narkotykami, prostytucja, przemoc w rodzinie, analfabetyzm. O tym postanowił nam opowiedzieć PLAN B. Artysta niezwykły. Znakomity raper, muzyk i producent muzyczny znany na całym świecie, jako genialny aktor. Filmy z jego udziałem zapełniają sale kinowe. Tak było w przypadku: „Adulthood", „Harry Brown" i „The Sweeney".

Tym razem artysta postanowił połączyć swoje muzyczne zainteresowania z pracą w filmie. Tak powstał projekt filmowo-muzyczny pt: „Ill Manors". To nie jest zwykły film. To doskonała płyta rapowa, z której piosenki stanowią muzyczną narrację do fabuły filmu. Pomysł, który już wcześniej realizowali znani producenci rapowi jak RZA i Wu Tang Clan. Nakręcili oni, w 1999 roku, słynny film pt: „Ghost Dog: Droga Samuraja". Wraz z reżyserem Jimem Jarmuschem. Zresztą, znani muzycy rapowi, od lat, słyną ze swoich genialnych kreacji w filmach. Przykładem może być ICE CUBE, nieżyjący 2PAC SHAKUR lub METHOD MAN czy REDMAN znani z komedii pt: „How High". W Polsce, przykładem takiego romansu rapu z filmem, był BOLEC z Krakowa. Zagrał on z Pawłem Kukizem w słynnym filmie pt: „Poniedziałek" Witolda Adamka.

Film dostępny jest w całości na kanale YouTube pod tym > linkiem <

{jumi [*7]}

a