piątek, marzec 31, 2023
Follow Us

Nawrocki

czwartek, 29 listopad 2012 10:47

"Tygrys u sąsiada" Wyróżniony

Napisała
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
"Tygrys u sąsiada" http://indonesia.pl

O tygrysach w niewoli i niedźwiedziach w Tatrach opowiada film poruszający problem hodowli dzikich kotów pt. "Tygrys u sąsiada", natomiast spotkania z Pawłem Skawińskim i Filipem Ziębą przybliżą historię tatrzańskich niedźwiedzi i wpływie obecności człowieka na te drapieżniki.

Film "Tygrys u sąsiada" opowiada historię Dennisa Hilla. Mężczyzna przez ponad 15 lat na swoim podwórku w Flat Rock w stanie Indiana (USA) hodował tygrysy, które następnie sprzedawał. Na początku filmu ma 24 tygrysy, 6 leopardów, jednego kuguara i 3 niedźwiedzie. Szczególnie zależy mu na posiadaniu białego tygrysa. Po niezapowiedzianej inspekcji traci licencję pozwalającą mu na trzymanie egzotycznych zwierząt. Natychmiast musi zlikwidować hodowlę.

W Warszawie projekcja filmu odbędzie się 1 grudnia o godz. 17.35 w Kinotece. Po filmie, w Klubie Ukryte Miasto odbędzie się spotkanie z drem Pawłem Skawińskim, dyrektorem Tatrzańskiego Parku Narodowego (ul. Noakowskiego 16). Tematycznie pozostaniemy w kręgu wpływu człowieka na dzikie zwierzęta, ale przeniesiemy się w Tatry. Dr Paweł Skawiński opowie o tatrzańskich niedźwiedziach i skutkach obecności człowieka.

W Krakowie film będzie można obejrzeć dzień później, 2 grudnia o godz. 18 w Kinie Kijów. Po projekcji w festiwalowym klubie U Louisa (Rynek Główny 13) odbędzie się spotkanie z Filipem Ziębą – specjalistą ds. fauny Tatrzańskiego Parku Narodowego, który prowadzi program ochronny tatrzańskich niedźwiedzi i od lat bada zależność pomiędzy obecnością człowieka a życiem drapieżników.

We Wrocławiu w dniach 5.12 – 9.12 będzie można zobaczyć projekcje w Kinie Nowe Horyzonty. Spotkania festiwalowe odbywać się będą w pubie Czeski Film (ul. Kiełbaśnicza 2).

Wydarzenia odbędą się w ramach Sports Film Festival „360 stopni". Partnerem festiwalu jest Tatrzański Park Narodowy. Podczas festiwalu w trzech miastach: Krakowie, Warszawie i Wrocławiu odbywają się projekcje filmów o tematyce górskiej, outdoorowej, ekologicznej oraz tematyczne spotkania z gośćmi.

www.kinoteka.pl

www.festival.360stopni.org

www.tpn.pl

{jumi [*7]}

a