updated 6:02 PM CEST, May 23, 2019
A+ A A-

Wieczory Folklorystyczne w Marzannie

  • Napisane przez Tadeusz Biernacki
  • Dział: Pensjonaty
Wyróżniony Siedlisko Folkloru "Marzanna" fot. ze strony www.marzanna.pl Siedlisko Folkloru "Marzanna"

Niezwykłe miejsce na trasie Lublin-Kraśnik, czyli Siedlisko Folkloru "Marzanna" zimą proponuje nową atrakcję. W każdą sobotę w Niedrzwicy Kościelnej będą się odbywać Wieczory Folklorystyczne – czyli tańce, hulanki i swawole. I, oczywiście, suto zastawiony stół.

Niedrzwica Kościelna to niewielka miejscowość położona w odległości ok. 20 km od Lublina, przy drodze S19 między Lublinem a Rzeszowem. We wsi znajduje się zabytkowy kościół, są stawy rybackie – raj dla wędkarzy. Zimą to miejsce idealne na kuligi.

Właśnie w tej wsi w 2003 roku powstało Siedlisko Folkloru „Marzanna", czyli duży kompleks hotelowo–gastronomiczny. Całość w klimacie ludowo-sielsko-góralskim. Ale Siedlisko Folkloru w Niedrzwicy nie jest tylko siedliskiem z nazwy. Autentycznie odbywa się w nim wiele imprez o charakterze regionalnym z dużą dawką folkloru. Co roku w listopadzie ma tu miejsce Święto Bigosu Polskiego, które przyciąga tysiące osób. Więcej o tej akcji możecie przeczytać tutaj.

Także na co dzień w restauracji można posłuchać kapel ludowych. Teraz „Marzanna" przygotowuje cykliczne Wieczory Folklorystyczne. Będą się one odbywać w każdą sobotę. Oprócz kolacji z folklorem, w ramach której możemy m.in. spróbować cipuchy z wkładem (specjalność restauracji), gryczaka, czyli ciasta z kaszą gryczaną, czy pierogów, w programie jest też wspólne muzykowanie oraz tańcowanie z udziałem ludowej kapeli.

Warto też potraktować "Marzannę" jako doskonałą bazę wypadową do zwiedzania pobliskiego Lublina, starego Kraśnika będącego bramą i początkiem Roztocza, Nałęczowa z sanatoryjnym parkiem, czy też niezwykle urokliwego Kazimierza nad Wisłą.

Na biesiadę w ludowo-góralskim stylu nie trzeba już jechać w góry, bo pobyt w „Marzannie" to jakby kawałek Zakopanego w okolicach Lublina. Więcej informacji o Siedlisku Folkloru "Marzanna" znajdziecie na stronie www.marzanna.pl.

{jumi [*6]}

Please provide full Credentials Infomation