sobota, listopad 27, 2021
Follow Us
wtorek, 17 lipiec 2012 05:38

Na jazz do Czech Wyróżniony

Napisane przez Anna Gruszczyńska
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Czechy - Bohemia Jazz Festiwal Czechy - Bohemia Jazz Festiwal CzechTourism

Miłośnikom jazzu polecamy wycieczkę do Czech latem lub jesienią. W tym czasie odbywa się w Czechach najwięcej festiwali jazzowych. Wybierzmy się na festiwal i delektujmy się wyjątkową atmosferą zabytkowych miast, przy dźwiękach jazzowych melodii.

W sierpniu w miastach południowych Czech zagości Południowoczeski Festiwal Jazzowy. Główną gwiazdą festiwalu jest legenda latynoamerykańskiego jazzu Eddi Palmieri. Laureat nagrody Gramma, pochodzący z Portoryko, zagra ze swym salsa band. Niespodzianką będzie także Muzikanten, uliczny musical jazzowy z Bolzano. Portugalska piosenkarka Carmen Souza oczaruje słuchaczy swym wystąpieniem, w którym łączy między innymi jazz i fusion. W ramach festiwalu, w Czeskich Budziejowicach, już 29 czerwca odbędzie się koncert legendarnego Freda Wesley'ego.


Międzynarodowy Festiwal Jazzowy Praga odbędzie się w drugiej połowie października w słynnym praskim klubie jazzowym Reduta. Autentyczny sposób interpretacji na poziomie międzynarodowym zaprezentuje East West European Jazz Orchestra, który łączy europejski mainstream z regionalnymi tradycjami. Wyjątkowym przeżyciem będzie niewątpliwie wystąpienie piosenkarza gospel Briana Fentresse, wspólnie z Jan Andr Quartet. Fentress jest związany z muzyką gospel od najmłodszych lat – swoim pierwszym zespołem dyrygował mając pięć lat.

W tym samym czasie w mieście Hradec Králové zagości festiwal Jazz Goes to Town. Podczas imprezy wystąpią John Gros / Brian Seeger & Friends, grupa amerykańskich jazzmanów z New Orleans i ich czeskich kolegów. Wystąpi również między innymi European Jazz Ensemble, zespół złożony z legend i osobistości jazzu europejskiego. Największą atrakcją festiwalu jest oczywiście Jack Bruce, jeden z najbardziej utalentowanych obecnych wokalistów i basistów.

a