piątek, grudzień 02, 2022
Follow Us
sobota, 13 lipiec 2019 13:54

Czechy: muzyka w Czeskim Krumlovie Wyróżniony

Napisane przez Anna Gruszczyńska
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Czeski Krumlov należy do najpiękniejszych miast czeskich Czeski Krumlov należy do najpiękniejszych miast czeskich Czech Tourism

Tegoroczna 28 edycja Międzynarodowego Festiwalu Muzycznego w Czeskim Krumlovie (MHF Český Krumlov) odbędzie się od 19 lipca do 10 sierpnia. Impreza należy do największych letnich wydarzeń kulturalnych w Czechach.

Organizatorzy szykują atrakcyjny program z udziałem światowej sławy artystów. Na gości czekają 23 koncerty różnych gatunków muzycznych, między innymi muzyki klasycznej, jazzu, folku, a także musicale czy opery. Występy odbędą się na dziedzińcu zamku, w salach zamkowych, w kościołach oraz w innych miejscach tego magicznego, średniowiecznego miasta.

Czeski Krumlov należy do najpiękniejszych miast czeskich. W 1992 roku wpisane zostało na listę UNESCO. Tutejszy kompleks zamkowo-pałacowy jest drugim co do wielkości w Republice Czeskiej, po Zamku Praskim.

Jednym z licznych zachowanych zabytków architektury barokowej w Czeskim Krumlovie jest Teatr Zamkowy – najstarszy barokowy teatr na świecie. Na całym świecie znajdziemy jedynie cztery teatry z XVIII wieku z zachowanymi dekoracjami i zapleczem technicznym. Oprócz teatru krumlovskiego, są to dwa teatry w Szwecji i jeden w pałacu Litomyšl, także w Czechach.

Więcej informacji o festiwalu: www.festivalkrumlov.cz 

a