czwartek, luty 09, 2023
Follow Us

Nawrocki

czwartek, 23 maj 2019 12:22

Nowości turystyczne w Czechach Wyróżniony

Napisane przez Anna Gruszczyńska/RED/TB
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Slamnik ścieżka widiokowa Slamnik ścieżka widiokowa mat.pras

Tor bobslejowy i 450 metrowa podziemna trasa -  Dolní Morava, birdwatching w Lipnie czy trasa widokowa na Slamniku przystosowana dla wózków - inwalidzkich i dziecięcych.

Czeskie ośrodki górskie przygotowały nowe trasy, nowe rozwiązania, udogodnienia dla turystów wartość tych inwestycji to ponad 200 milionów koron czyli ok 33,4 mln zł.

Największe inwestycje planuje Dolní Morava leżąca w pobliżu granicy z Polską (19 km od Międzylesia). W sierpniu zostanie tu otwarty najdłuższy, 3 km, tor bobslejowy w Czechach i drugi co do wielkości w Europie. Nowością w ośrodku będzie również park linowy, wypożyczalnia hulajnóg i podziemna trasa o długości 450 metrów która zapozna zwiedzających z rzemiosłem górniczym.

Ośrodek szczyci się otwartą kilka lat temu trasą widokową, zwaną  Ścieżką w Obłokach. Jest to trasa widokowa umieszczona na wysokości 55 metrów, zbudowana na górze Slamník (1116 m n.p.m.). Jej całkowita długość wynosi 750 metrów. Dostępna jest także dla osób na wózkach inwalidzkich i wózków dziecięcych. Z góry rozciąga się piękny widok na masyw Králickiego Śnieżnika, dolinę rzeki Moravy, a nawet na Jesioniki, Suchý vrch i Karkonosze ze Śnieżką.

Slamnik ścieżka w Obłokach

 

Liczne nowości czekają na turystów także w innych kurortach górskich. W Lipnie na Szumawie (południowe Czechy) na trasie widokowej w koronach drzew zostaną umieszczone budki dla ptaków. Turyści będą mogli zabawić się w ornitologów i z bliska obserwować ptasich mieszkańców regionu.

W ośrodku Černá hora – Pec w Karkonoszach powstanie wielki plac zabaw dla dzieci z drewnianymi elementami w kształcie zwierząt. Wiele ośrodków górskich otworzy nowe wypożyczalnie sprzętu sportowego czy uruchomi  dodatkowe linie cyklobusów, czyli autobusów dostosowanych do przewozu rowerów.

a