piątek, grudzień 08, 2023
Follow Us
czwartek, 09 luty 2017 08:07

Czeski Raj zimą Wyróżniony

Napisane przez www.czechtourism.com
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Pałac Sychrov Pałac Sychrov www.czechtourism.com; fot. Ladislav Renner

Czeski Raj leży w pobliżu polskiej granicy (ok 60 km od Szklarskiej Poręby). W niewielu miejscach w Europie spotkamy tyle ciekawostek przyrodniczych i architektonicznych, jak w Czeskim Raju. Przed milionami lat w tym miejscu znajdowało się morze. Po jego ustąpieniu, na skutek działalności wulkanicznej oraz wiatru i wody powstały niezwykłe formy skalne, ściany i wieże piaskowcowe, idealne dla miłośników wspinaczek. Na zwiedzających czekają tu także romantyczne ruiny zamków i piękna architektura ludowa.

Czeski Raj warto odwiedzić także zimą, jest wówczas spokojniej i mniej turystów. Wiele tutejszych zamków i pałaców jest czynnych także w sezonie zimowym. Ciekawe, weekendowe programy dla dzieci i dorosłych organizuje na przykład pałac Dětenice, jak również zamek i pałac Staré Hrady. Cały rok jest czynny także neogotycki pałac Sychrov, siedziba rodu Rohanów. W pięknym ogrodzie angielskim możemy podziwiać romantyczne budowle.

Zimą proponujemy odwiedzić tutejsze muzea i galerie. Jedną z najciekawszych jest na przykład Galeria Granat, prezentująca piękną biżuterię z czeskimi granatami. Poznamy tu historię wydobywania w Czechach tych kamieni szlachetnych, następnie proces ich szlifowana i wyrobu biżuterii. Goście mogą wziąć udział także w warsztatach.

Kolejną atrakcją Czeskiego Raju są Bozkovskie Jaskinie Dolomitowe. W sezonie zimowym przybywa tu mniej turystów, można więc w spokoju podziwiać piękno tego dzieła natury.

Więcej na: www.czechtourism.com oraz www.cesky-raj.info.

a