niedziela, grudzień 10, 2023
Follow Us
wtorek, 14 lipiec 2015 12:06

Czechy - na rowerze i cyklobusem Wyróżniony

Napisane przez www.czechtourism.com
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Czechy - na rowerze i cyklobusem www.czechtourism.com/Fot.: MU Vrchlabi

Miłośnikom turystyki rowerowej polecamy wycieczkę trasami rowerowymi w Jesionikach, Beskidach, Karkonoszach czy w Czeskim Raju. Udogodnieniem dla cyklistów są kursujące tam cyklobusy, czyli autobusy do przewozu rowerów.

Cyklobusy w Beskidach będą kursowały na dwóch trasach: z Ostrawy i Nowego Jičína. Autobusy kursują w czerwcu i we wrześniu w weekendy, a w lipcu i sierpniu codziennie.

W Jesionikach cykliści będą mieć do wyboru trzy trasy na Ovčárnę: z Ołomuńca (od 27.06. do 30.08.2015 w weekendy i święta), z Krnova (od 27.06. do 30.08.2015 codziennie) oraz z  Šumperka (od 27.06. do 30.08.2015 w weekendy i święta). Opłata za przewóz jednego roweru wynosi 15 koron (ok. 2,20 zł), bez względu na odległość.

Piękną krainę Czeskiego Raju najlepiej zwiedzać z siodełka roweru. Do dyspozycji cyklistów jest tu aż pięć linii cyklobusów, które będą kursowały do 31 sierpnia. Cyklobusem dojedziemy do najpiękniejszych miejsc w regionie, między innymi do miejscowości Hrubá Skála, Sobotka, Turnov, Malá Skála, Semily, na zamek Kost czy do Jičína.

W Karkonoszach cyklobusy pojadą aż do końca września. Do dyspozycji rowerzystów jest sześć tras. Główna trasa wiedzie z Harrachova przez Rokytnicę, Benecko, Vrchlabí, Jańskie Łaźnie, Pec pod Śnieżką na Pomezní Boudy. Na tę trasę nawiązują autobusy z Vrchlabí do Szpindlerowego Młyna, następnie na Szpindlerową boudę i z Jilemnicy do Vítkovic i na Horní Mísečky. Karkonoskie cyklobusy nawiązują także na podobną sieć autobusową w Czeskim Raju. Wystarczy przesiąść się rano w Jilemnicy – Hrabačov na autobus do Železnego Brodu lub Turnova.

Więcej na: www.czechtourism.com.

a