czwartek, luty 09, 2023
Follow Us

Nawrocki

wtorek, 28 kwiecień 2015 00:00

Karlowe Wary inaugurują sezon Wyróżniony

Napisane przez www.czechtourism.com
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Karlowe Wary inaugurują sezon www.czechtourism.com

Najsłynniejsze czeskie uzdrowisko Karlowe Wary szykuje się do otwarcia sezonu 2015. Jedno z  najważniejszych wydarzeń kulturalnych w mieście odbędzie się w pierwszy majowy weekend (od 1 do 3 maja).

W piątkowy wieczór na gości czekają tematyczne projekcje audiowizualne w centrum miasta. Sobotni program wypełnią tradycyjne rytuały inaugurujące sezon turystyczny w uzdrowisku – poświęcenie źródeł przez nuncjusza papieskiego, uroczysta msza i historyczny korowód z królem Karolem IV na czele. Uroczystościom będą towarzyszyły dodatkowe imprezy – Food Festiwal i Wiosenne Święto Porcelany. Atrakcją festiwalu kulinarnego będzie tradycyjny wyścig kelnerów w stylu czechosłowackiej komedii „Kelner, płacić!" (czes. „Vrchní, prchni."), degustacje przysmaków przygotowanych przez szefów kuchni z najlepszych restauracji, barmańskie show, warsztaty kulinarne dla dzieci i dorosłych i konkursy z wartościowymi nagrodami. Jubileuszową XX edycję Święta Porcelany organizuje fabryka porcelany Thun 1794. Na stoiskach przed Grandhotelem Pupp będzie można zakupić wyroby z porcelany i szkła w atrakcyjnch cenach.

Podczas trzydniowych uroczystości na gości czekają także piękne koncerty na kolumnadach, przedstawienia teatralne i pokazy taneczne.

Inauguracja sezonu uzdrowiskowego w Karlowych Warach należy do znaczących wydarzeń kulturalno-towarzyskich w Czechach. Wśród najważniejszych gości nie zabraknie przedstawicieli czeskiego rządu, ambasadorów, władz miast partnerskich i innych osobistości.

Film z inauguracji z poprzednich sezonów: 

a