poniedziałek, październik 25, 2021
Follow Us
poniedziałek, 04 styczeń 2021 10:13

Wiedeń: lodowisko przed ratuszem Wyróżniony

Napisane przez Wien Tourism
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Przez nastrojowo oświetlony Park Ratuszowy wije się lodowa alejka, której fantazyjnie poprowadzona trasa zachwyca zarówno początkujących, jak i zaawansowanych łyżwiarzy Przez nastrojowo oświetlony Park Ratuszowy wije się lodowa alejka, której fantazyjnie poprowadzona trasa zachwyca zarówno początkujących, jak i zaawansowanych łyżwiarzy Wien Tourism

Od stycznia do marca Plac Ratuszowy w Wiedniu zamienił się w ogromne lodowisko, które zachwyca miłośników łyżwiarstwa w każdym wieku. Wiener Eistraum należy do największych na świecie sztucznych lodowisk pod gołym niebem.

Piruety na Wiener Eistraum kręci się na tle przepięknie oświetlonej fasady Ratusza. Lodowisko o powierzchni 8.300 m² na placu przed ratuszem zapewnia mnóstwo dobrej zabawy zarówno małym, jak i dorosłym łyżwiarzom. Wyjątkowe wrażenia gwarantuje Sky Rink – taras z lodową taflą i 120-metrową rampą. Na Wiener Eistraum można bowiem jeździć na łyżwach na dwóch poziomach, przy akompaniamencie muzyki – od popu po walca – i przy zachowaniu dystansu niezbędnego w obecnej sytuacji pandemicznej.

Przez nastrojowo oświetlony Park Ratuszowy wije się lodowa alejka, której fantazyjnie poprowadzona trasa zachwyca zarówno początkujących, jak i zaawansowanych łyżwiarzy. Najmłodsi od poniedziałku do piątku mogą ćwiczyć gratis. W tym samym miejscu o godzinie 17 zaczynają się rozgrywki eisstocka. Wiener Eistraum ma także solidne zaplecze gastronomiczne - stoiska w plenerze oferują gościom smakołyki z regionalnych i ekologicznych produktów oraz rozgrzewające napoje – od ponczu po herbatę. Na miejscu można wypożyczyć ogrzewane ciepłym powietrzem łyżwy, a nadliczbowe sztuki odzieży i buty zdeponować w zamykanych szafkach.

W przypadku ewentualnego wprowadzenia dalszych obostrzeń związanych z ograniczeniem rozprzestrzeniania się koronawirusawirusa COVID-19, program niektórych wydarzeń może ulec zmianie lub mogą one zostać odwołane na krótko przed planowanym terminem. Aktualne informacje są dostępne na stronie www.wien.info lub na stronach organizatorów.

Wiener Eistraum, 24.12.2020-28.2.2021, Plac Ratuszowy, 1010 Wien, www.wienereistraum.com
Zdjęcia: Wien Tourism

a