niedziela, grudzień 04, 2022
Follow Us
wtorek, 07 grudzień 2010 16:11

Tyrolskie lodowce: Lodowiec Hintertux Wyróżniony

Napisane przez Eliasz Ghassan Nachabe
Oceń ten artykuł
(1 głos)
Lodowiec Hintertux Lodowiec Hintertux mat. prom.

Imponujące widoki i niesamowite wrażenia na wiecznym lodzie do wysokości 3 250 m n.p.m. Hintertux to jedyny w Austrii całoroczny ośrodek narciarski na lodowcu, który kusi wyjątkowymi atrakcjami i doskonałą zabawą na trasach przez 365 dni w roku!

Lodowcowy "pow(d)er" - uroki jesieni: 40 do 60 km {jumi [*4]}tras na pierwszym śnieżnym puchu i widoczność sięgająca 100 km - oto najpiękniejszy czas na wędrówki i jazdę na nartach!Kiedy w ostatni weekend września letniskowa góra budzi się do nowego życia - nikt nie oprze się pokusom szalonego apres ski! Zimą, kiedy czynnych jest od 90 do 230 km urozmaiconych, łatwych i trudnych tras, nie ma chwili czasu na próżnowanie. Szusowanie, carving i jazda na desce snowboardowej na szerokich stokach sprawiają wtedy największą frajdę.

 

Rewelacyjną atrakcją narciarskiego dnia jest "Runda po lodowcu", najdłuższy zjazd liczący 12 km, który pozwala pokonać 1 750 m różnicy wysokości. W największym i najpiękniejszym całorocznym ośrodku narciarskim Austrii czeka latem 18 km tras i czynnych jest nawet 10 wyciągów. Najdłuższy zjazd ma 2 km i kończy swój bieg przy słonecznym tarasie panoramicznej restauracji Tuxer Fernerhaus (2 660 m).

Fascynujący świat lodowca Hintertux:

taras widokowy na 3 250 m, wyprawy na lodowiec z przewodnikiem, 250 km szlaków pieszych, zwiedzanie jaskini Spannagelhöhle, emocje podczas kanioningu, wspinaczki, kolarstwa górskiego...

Lodowiec – fakty
- kolejka linowa Gletscherbus 1 z Hintertux na halę Sommerbergalm
- 86 km tras: 23 km łatwych, 47 km średnich, 16 km trudnych
- 21 nowoczesnych wyciągów i kolejek do wys. 3.250 m
- 5 restauracji/schronisk, 7 wypożyczalni nart, 3 szkółki narciarskie

Informacje o regionie
- 100% gwarancji śniegu, gratis autobus dla narciarzy, nocny autobus Nightliner
- 68 km szlaków pieszych, 28 km tras biegowych
- kursy narciarskie dla dzieci, przedszkole narciarskie dla gości, świetna rozrywka, nowoczesna infrastruktura

Więcej aktualnych informacji o Lodowcu Hintertux czytaj tutaj...

a