czwartek, czerwiec 04, 2020
Follow Us
wtorek, 16 maj 2017 13:58

Dachstein Salzkammergut, czyli Światowe Dziedzictwo Kultury

Napisane przez austria.info
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Pełne niespodzianek górskie szlaki rowerowe, trasy do e-bike’ów prowadzące przez cały region Hallstatt-Dachstein-Salzkammergut, a do tego długa tradycja i bogactwo natury. Nic dziwnego, że to właśnie ten region UNESCO wyróżniło tytułem Światowego Dziedzictwa Kultury.

Powierzchnia regionu jest jednak znacznie większa i dużo bardziej różnorodna. Obejmuje ona bowiem obszar od Wysokiego Dachsteinu na południu, przez grań Gosaukamm, aż po jeziora w okolicy miejscowości Gosau (Gosauseen). Podczas wizyty w regionie warto zajrzeć do kopalni soli, jaskini lodowca Dachstein czy odwiedzić pełne tajemnic wykopaliska. Godną polecenia jest także Gosau, destynacja która posiada bogatą ofertę wędrówek i miejsc na relaks. Znajdujące się w tej miejscowości jezioro Gosausee i rozpościerająca się tam panorama na podnóża masywu Dachstein to widok, który zachwyci nawet najbradziej niewzruszonego turystę.

Od stóp góry Krippenstein aż po masyw Dachstein – region zaskakuje swoich gości ogromem różnorodnych atrakcji. Na platformy widokowe, w tym 5fingers, Dachstein Hai, czy też Welterbespirale łatwo dostać się można na piechotę. Kolej linowa Dachstein Krippenstein błyskawicznie i komfortowo przenosi wszystkich na wysokość 2000 m n.p.m. Wielu emocjonujących atrakcji goście doświadczą wewnątrz gór. Świat soli Salzwelten Hallstatt (najstarsza górska kopalnia soli na świecie) oraz jaskinie Dachstein Rieseneishöhle i Mammuthöhle pozwalają cofnąć się do dawnych czasów! Wędrówki i wycieczki rowerowe w otoczeniu przepięknej przyrody, te łatwe i te trudniejsze, polecają się odwiedzającym podobnie jak leżące przy trasach schroniska, serwujące regionalne potrawy. W Salzkammergut znaleźć można także... szczęście! Strefy szczęścia ze spirytystycznym tłem zachęcają do zaczerpnięcia świeżego powietrza, wniknięcia w głąb swojej duszy i doładowania baterii.

Tradycja i zwyczaje są tak samo ważną częścią Salzkammergut, jak góry czy jeziora. Dzięki bezkresowi krajobrazu, rozległym lasom i łąkom, zażyć tu można kultury w nastroju wielkiego odprężenia. Całą tę niezwykłą atmosferę zawdzięcza się tu przede wszystkim mieszkańcom, dbającym o lokalne dziedzictwo, przekazującym historyczną sztukę rękodzieła i muzykę z pokolenia na pokolenie.

a