niedziela, sierpień 14, 2022
Follow Us
poniedziałek, 27 listopad 2017 07:33

Nauders. Austriacki klejnot zimy

Napisane przez austria.info
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Nauders. Austriacki klejnot zimy http://www.austria.info

Sportowe wyzwania w najlepszych ośrodkach narciarskich Alp, atrakcje poza stokiem, wyjątkowy zimowy urlop dla całej rodziny: w Nauders na Przełęczy Reschen, Tyrolskim Oberlandzie oraz Parku Krajobrazowym i Lodowcu Kaunertal – zima ukazuje swoje najpiękniejsze oblicze.

Zimowy urlop jak z obrazka
Mało która destynacja w Alpach łączy w sobie tyle udogodnień dla gości co Tyrolski Oberland. Wszystkie trzy podregiony posiadają dogodne połączenia komunikacyjne z Niemcami, Włochami i Szwajcarią. Jest to idealny punkt wypadowy do najbardziej renomowanych regionów narciarskich Tyrolu, oferujący doskonałą infrastrukturę dla rodzinnego wypoczynku i wszelkich form zimowego szaleństwa. Liczne punkty noclegowe – od czterogwiazdkowych hoteli po pokoje w domach prywatnych – jak również bogata oferta gastronomiczna w dolinie i na stokach, gwarantują pełną satysfakcję. Mimo licznych innowacji wprowadzonych z myślą o turystach region zachował swój pierwotny charakter. Dziewicza natura i niepowtarzalna atmosfera atmosfera tego miejsca sprawiają, że wielu gości powraca tu co sezon.

Doskonałość pod każdym względem: narciarskie eldorado w okolicach Nauders
Region narciarski Nauders na Przełęczy Reschen to istny raj dla rodzin, czego doskonałym przykładem jest ośrodek sportów zimowych Bergkastel – zdobywca wielu międzynarodowych nagród za udogodnienia dla rodzin oraz bardzo korzystny stosunek ceny do jakości. Trzynaście najnowocześniejszych kolejek zapewnia łatwy dostęp do rozległych stoków narciarskich rozciągających się na wysokości od 1400 do 2850 m n.p.m.. Ich łączna długość wynosi ponad 75 kilometrów. Dodatkowymi atrakcjami regionu są muldowe stoki, strefy freeride’u, nowy funpark, tunel narciarski, strefa dla dzieci i wiele więcej. Na szczególną uwagę zasługuje niewątpliwie nowo otwarte centrum kolei linowej z wygodną przechowalnią nart, sklepem ze sprzętem sportowym oraz restauracją Arsangs. W tym miejscu zaczyna się ponadto najdłuższy, bo aż ośmiokilometrowy tor saneczkowy w Tyrolu, wiodący w dół aż do Nauders.

Białe szaleństwo w Kaunertal
Lodowiec Kaunertal to jeden z najwyżej położonych terenów narciarskich w Tyrolu (od 2150 do 3160 m n.p.m.). Oferuje stoki o powierzchni aż 138 hektarów z 22 kilometrami tras o wszystkich stopniach trudności oraz gwarancją zaśnieżenia. Ponadto na lodowcu znajduje się również 30 kilometrów tras freeride’owych. Z dziewięciu kolejek górskich o dużej przepustowości chętnie korzystają tu snowboardziści i amatorzy freeride’u, za sprawą których lodowiec staje się prawdziwym centrum sportów zimowych. Sam dojazd do ośrodka narciarskiego jest niesamowitym przeżyciem: trasa Kaunertaler Gletscherstraße z 29 zakrętami ciągnie się aż do stacji dolnej usytułowanej na wysokości 2750 m n.p.m.! Dolina Kaunertal została wielokrotnie wyróżniona jako region posiadający znakomity dostęp do infrastruktury, restauracji i kolejek – aż do wysokości ponad 3000 m n.p.m. . Dzięki temu również osoby niepełnosprawne mogą bez utrudnień korzystać ze wszystkich tutejszych atrakcji.

Rodzinna strefa zimowych zabaw w Fendels
Miasteczko Fendels położone jest na wysokości 1356 m n.p.m., dzięki czemu gwarantuje nie tylko pełne zaśnieżenie, ale również przyjemne nasłonecznienie. W tamtejszym regionie narciarskim miejsca jest pod dostatkiem: na 11 kilometrach stoków działa osiem kolejek osiągających wysokość 2000 m n.p.m., strefa dla dzieci oraz nowy slope park, gdzie również najmłodsi narciarze i snowboardziści mogą spróbować sił na trasach z muldami oraz poćwiczyć skoki narciarskie na niewielkich skoczniach. W każdy czwartek od grudnia do marca reflektory oświetlają stoki, umożliwiając jazdę pod gwiaździstym niebem, a raz w tygodniu można zjeżdżać nocą po oświetlonym torze saneczkowym w Fendels.

Maksymalna różnorodność dzięki dwóm karnetom
Z myślą o wszystkich, którzy podczas urlopu narciarskiego cenią urozmaicenie, wprowadzono dwa atrakcyjne karnety obowiązujące w rozległych ośrodkach sportów zimowym ważne przez okres od 4 do 14 dni. Karnet Snowcard Gold upoważnia do korzystania z wszystkich kolejek w regionach Skiarena Samnaun-Ischgl, Skiparadies Nauders am Reschenpass, Kaunertaler Gletscher oraz Familienskigebiet Fendels. Karnet Ski-6 daje jeszcze więcej możliwości: do ośrodków narciarskich w Nauders, Kaunertaler Gletscher i Fendels dochodzi tyrolski region Skidimension Serfaus-Fiss-Ladis oraz rodzinny ośrodek narciarski Venet w Zams. Sześć najwyższej klasy ośrodków narciarskich, łącznie 574 km tras i 147 kolejek to dla amatorów sportów zimowych nie lada gradka! Dodatkowe atrakcje obejmują fun parki, strefy dla dzieci, gwarancję zaśnieżenia oraz darmowe busy dowożące do stacji kolejek, co gwarantuje prawdziwie bezstresowe narciarskie safari, czyli zimowy urlop połączony ze zwiedzaniem na zasadzie „codziennie inny stok”. Oczywiście każdy ośrodek narciarski oferuje także jedno- lub wielodniowe karnety indywidualne oraz rodzinne w przystępnych cenach.

Łagodne zimowe przeżycia
Jazda na nartach i snowboardzie to oczywiście tylko jedna z licznych atrakcji czekających na gości w Tyrolskim Oberlandzie. Amatorzy snowmotion, czyli zimowych doznań w czystej formie, mogą rozkoszować się scenerią podczas spokojnych wędrówek po oczyszczonych, specjalnie przygotowanych trasach spacerowych bądź plenerowych wypraw na rakietach śnieżnych. Czy przemierza się góry samemu, czy w towarzystwie przewodnika, najpiękniejsze zakątki z ich niepowtarzalnym zimowym nastrojem są na wyciągnięcie ręki. Pod hasłem „Górska magia zimy” Towarzystwo Turystyczne Tyrolskiego Oberlandu oferuje różnego rodzaju wędrówki tematyczne obejmujące trzy główne miejscowości Prutz, Ried i Pfunds, podczas których cztery razy w tygodniu można delektować się zimową alpejską naturą, przeżywając ją wszystkimi zmysłami. Zimowej romantyki jak za dawnych czasów można zaznać również dzisiaj: podczas wędrówek, także z rakietami śnieżnymi, w Parku Krajobrazowym Kaunergrat i Kaunertal oraz na płaskowyżu Pfundser Tschey.

Niesamowitą frajdą jest również zjazd na sankach połączony z wizytą w karczmie, możliwy zarówno w ciągu dnia, jak i wieczorem w świetle reflektorów. Miłośnicy łyżew mogą kręcić piruety – wedle preferencji za dnia lub wieczorem – na największym, specjalnie dostosowanym naturalnym lodowisku w Tyrolu na jeziorze Badesee w Ried lub na sztucznych lodowiskach w Pfunds i Nauders. Nic również nie stoi na przeszkodzie, żeby rozegrać odprężającą, zabawną partyjkę curlingu – no może z wyjątkiem kamienia przeciwnej drużyny broniącego dostępu do domu.

Na amatorów wertykalnych sportów zimowych czeka w Tyrolskim Oberlandzie liczne zamarznięte wodospady oraz lodowe wieże wspinaczkowe. Przewodnicy chętnie towarzyszą gościom podczas ich „pierwszych kroków” na biegówkach, jak również ski-touringu o różnych stopniach trudności we wszystkich trzech podregionach, służąc doświadczeniem i zapewniając bezpieczeństwo. Założyć foki na dole, wspiąć się na szczyt, zdjąć foki i zjechać na dół z dala od wyjeżdżonych szlaków – to coś naprawdę wspaniałego! Tyrolski Oberland oferuje nawet specjalny pakiet „DREILÄNDERskiRO” dla amatorów narciarstwa turowego: podczas tygodniowego pobytu uczestnicy programu zdobywają pod fachowym przewodnictwem na nartach turowych trzy imponujące szczyty w trzech krajach. Oferta obejmuje program ramowy.
Miłośników zdrowych form aktywności rodem z północy ucieszy niewątpliwie gęsta sieć tras biegowych (do stylu klasycznego i łyżwowego) z wielokilometrowymi odcinkami na wysokościach. Na fanów biegówek czeka w sumie w trzech regionach niespełna 150 przygotowanych tras, w tym wiele transgranicznych.
Więcej na: http://www.austria.info/pl/.

a