sobota, grudzień 03, 2022
Follow Us
piątek, 30 wrzesień 2016 00:00

Zima w Serfaus-Fiss-Ladis Wyróżniony

Napisane przez http://www.austria.info
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Zima w Serfaus-Fiss-Ladis http://www.austria.info/

Austria zaprasza na rodzinną zimę w Serfaus-Fiss-Ladis - od 8 grudnia 2016 do 23 kwietnia 2017 roku. Położony na poziomie od 1200 do 2820 m n.p.m. region Serfaus-Fiss-Ladis stanowi wielki plac zabaw dla rodzin, który zapewnia swoim gościom beztroski wypoczynek, przygodę i bliskość natury.

„Narciarski wymiar Tyrolu" Serfaus-Fiss-Ladis postawił sobie za cel stworzenie urlopu rodzinnego, który obejmuje zarówno atrakcje z nutką adrenaliny, spektakularne wydarzenia kulturalne, jak i udogodnienia dla rodzin, takie jak kompleksowa opieka dla najmłodszych, trasy narciarskie o różnych stopniach trudności czy miejsca odpoczynku dla spacerowiczów.

Szkoły dla trzylatków i stoki dla każdego
Serfaus-Fiss-Ladis – ośrodek sportów zimowych, wielokrotny zdobywca tytułu najbardziej przyjaznego rodzinom regionu w Alpach – oferuje wybór stoków od szerokich i łagodnych po strome i trudne trasy. Najmłodsi goście regionu i nowicjusze w wieku od lat trzech mają dla siebie ok. 125 000 m2 specjalnie zarezerwowanych terenów, na których pod opieką instruktorów ze szkół w Serfaus i Fiss-Ladis na wesoło uczą się podstaw narciarstwa.

Kinderschneealm i Murmlipark w Serfaus oraz Bertas Kinderland w Fiss-Ladis nie tylko stosują uznane na świecie metody nauczania, lecz również zapewniają kursantom z Polski instruktorów władających językiem polskim. Szkoły narciarskie od początku uczą dzieci właściwej techniki i zapoznają swoich kursantów z ważnymi zasadami zachowania na stokach.

Źródło adrenaliny
W dziewięciu funparkach – pokonując przeszkody o różnych stopniach trudności - można ćwiczyć triki i szlifować freestyle'owe umiejętności. Freestylerów na każdym poziomie zaawansowania zaprasza m.in. Freestyle Circus w Serfaus i Snowpark w Fiss, gdzie czekają kickery, boksy, raile i jiby. Mniej ambitni, doskonały teren dla rozwijania swoich akrobatycznych talentów, znajdą w Sunparku, Shredparku lub na urozmaiconym specjalnymi przeszkodami (między innymi wielkim „ślimakiem") stoku „Funslope".

214 km tras tego rozległego ośrodka obejmuje trasy zjazdowe, przez stoki z muldami i trasy wyścigowe, po 10 tras freeride'owych i 112 km codziennie przecieranych tras biegowych. Osoby dorosłe, które chciałyby najpierw udoskonalić technikę jazdy i odświeżyć sobie zasady bezpieczeństwa, mogą zapisać się na odpowiedni kurs.

W Serfaus-Fiss-Ladis - „narciarskim wymiarze Tyrolu" - od sezonu 2016/17 ponad 80% idealnie utrzymanych stoków dysponuje sztucznym naśnieżaniem. W tym celu w Fiss zbudowano kolejny duży zbiornik retencyjny, który zasila system. W chłodniejsze dni można wyprodukować podwójną ilość śniegu. Oprócz tego od górnej stacji Obere Scheid wytyczono dwie nowe czerwone trasy: Mittlere Scheid i Plötza.

Recepta na sukces
Sukces regionu polega na połączeniu wspaniałej panoramy sięgających prawie 3000 m n.p.m. gór z wyjątkowymi atrakcjami, które czekają także poza stokami. Goście mogą wybierać m.in. jazdę na snowbike'ach i nartach snowblade, przejażdżki na ratrakach i pojazdy latające: Serfauser Sauser Fisser Flieger czy Skyswing, tor saneczkowy Schneisenfeger, a także trekking na segwayach, wędrówki na rakietach śnieżnych lub romantyczne kuligi.

Do wielu restauracji i schronisk górskich, które oprócz dobrego jedzenia oferują gościom przepiękne widoki, podobnie jak do dziecięcych centrów rozrywki Kinderschneealm i Bertas Kinderland, dotrzeć można również bez nart – kolejką gondolową lub zaadaptowanym do przewozu pasażerów ratrakiem „Masner Express". 

Ze 100 km zimowych szlaków pieszych część dostępna jest także dla wózków dziecięcych. Po drodze, w najpiękniejszych punktach widokowych, znajduje się 19 miejsc odpoczynku, wyposażonych w hamaki i kosze plażowe. Podczas niepogody można spędzić z dziećmi czas w nowym krytym centrum zabaw PLAYIN Serfaus, obejmującym dużą halę wspinaczkową, salę zabaw i salę świateł laserowych.

Zimowy Teatr
Do atrakcji „Zimowego Teatru" należy widowisko „Adventure Night Serfaus", które podobnie jak „Nightflow Fiss" zachwyca fenomenalnymi akrobacjami, spektakularnymi popisami oraz fantastycznymi pokazami narciarskimi. W plenerowej scenerii z wyniosłym zamkiem w tle będzie miał swoją premierę historyczny spektakl na śniegu pod tytułem: „Magic Ladis: Ostatni rycerz z Laudeck".

Promocje
Ciekawe oferty przygotowano na okres promocji „Genusswochen – Spezial" od 18 marca do 23 kwietnia 2017: obniżki cen karnetów narciarskich (dla dorosłych od 30 euro, dla dzieci od 17 euro za dzień), kursy narciarskie wydłużone na przykład z 3 do 6 dni, promocyjne ceny w wypożyczalniach sprzętu, 50% rabatu na atrakcje i wieczorne imprezy oraz niższe opłaty za opiekę nad dziećmi. Rezerwacje dogodnego terminu można zrobić online.

Więcej na: www.serfaus-fiss-ladis.at.

 

a