poniedziałek, luty 06, 2023
Follow Us

Nawrocki

czwartek, 31 grudzień 2015 00:00

Najdłuższy na świecie wyścig narciarski Wyróżniony

Napisane przez OKI
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

"Nassfeld Trophy", Beat the Best - najdłuższy na świecie wyścig narciarski,  po raz siódmy odbędzie się w Nassfeld w Karyntii, największym i najbardziej słonecznym ośrodku narciarskim w Alpach Południowych. Imprezę zapowiedziano na sobotę 16 stycznia 2016 r.

Do wzięcia udziału w wyścigu zostało zaproszenych 800 amatorskich sportowców. 25,6 km i 6.400 metrów wysokości (tras zjazdowych i wyciągów ) musi zostać zdobytych w jednym ogniu.

Wyścig został zainicjowany przez gwiazdę sportów narciarskich i "ORF Millionenshow", prezentera Armina Assingera, który sam bierze udział w wyścigu. Każdy miłośnik jazdy na nartach, którzy odważy się podjąć wyzwanie, może się jeszcze zarejestrować do 11 stycznia 2016 r.

Guinness World of Records oficjalnie nazwał "Beat the Best" najdłuższym na świecie wyścigiem narciarskim, który przyciąga wiele znanych sportowców i widzów. Grupa 20 sportowców rozpocznie konkurs - w odstępach 2 minut - na dziewięciu trasach o różnych stopniach trudności. Uczestnicy biegu mają szansę wygrać nagrody bezgotówkowe, jak również główną nagrodę - Jaguara XE. Formularze rejestracyjne dostepne są na www.schlagdasass.at.

Nassfeld, oprócz 110 km tras narciarskich i śniegowych atrakcji dla dorosłych, oferuje 30 nowoczesnych kolejek linowych i szkółki narciarskie dla dzieci. Więcej na: www.nassfeld.at.

a